niedziela, 28 kwietnia 2013

Piątkowa Zbiórka

Gdy jechaliśmy na obchody 11 Listopada.
Bardzo was przepraszam że w piątek nie napisałam zbiórce, niestety małe komplikacje  Lecz dziś mam dla was nie tylko relacje ze zbiórki ale i coś wam napiszę o projektach. Twoja więc...

Zbiórka jak zbiórka tylko że bawiliśmy się w terenie. Rozpoczęła się bardzo krótkim apelem po czym od razu poszliśmy w teren... czyli krótko do lasu. Nasz drużynowy wymyślił zabawę "Zagubieni" w której musieliśmy rozstawić cztery pachołki tak by utworzyły kwadrat 100×100 kroków. Tam był nasz wartownik z przeciwnej grupy, który pilnował byśmy nie zabrali plecaka. Tak się stało że wygrali chłopcy. :) Później cztery sprytne osoby z zastępu musiały pójść po pachołki, również wygrali chłopcy. Gdy cała ta zabawa się zakończyła, chłopcy otrzymali GPSa oraz kartkę z współrzędnymi jakie muszą znaleźć. Schowały się tam dwie druhny. Reszta dziewcząt musiał się ukrywać i zabierać naszym druhom kartki które mieli włożone do kieszeń. Nasi chłopcy odnaleźli dziewczęta lecz było kilka problemów co do reguł gry. Wracając KK poszły do harcówki gdzie tam miały pierwszą próbę do festiwali. Chłopcy w tym czasie przygotowywali pole do gry w Palanta. Dziewczyny sobie trochę pośpiewały i poszły na boisko gdzie tam czekali druhowie. Rozegraliśmy cztery starcie w których wygrali.... eem zapomniałam. ;D
Cała zbiórka była bardzo ciekawa i dosyć zakręcona. Załączyliśmy ją w kręgu i rozeszliśmy się do domów.

Jest jeszcze jedna dosyć ciekawa rzecz. Mianowicie dziś dostaliśmy wyniki z projektów. Przeszły prawie wszystkie chyba tylko dwa lub trzy projekty otrzymały negatywną ocenę. Nie wiem jak reszta drużyny ale ja jestem bardzo szczęśliwa, powodem jest tego że mój projekt też przeszedł i w końcu będzie można pokazać czym tak naprawdę jest harcerstwo. Dobra już kończę, jutro jak pojadę odebrać Granta to jeszcze dokładnie wam to opowiem co i jak.

piątek, 19 kwietnia 2013

Zbiórka...

Festiwal Piosenki Harcerskiej "Śpiewograniec" 2011r,
Dziś po dwóch tygodniach była zbiórka. Bardzo pracowita bo pisaliśmy projekty, głowy mieliśmy pełne i próbowaliśmy przelać nasze myśli na kartkę. Mamy nadzieję że chociaż kilka naszych projektów przejdą i będziemy mogli je zrealizować. Dziś krótko i na temat. :)


Dh. Julia

piątek, 5 kwietnia 2013

Zbiórka..

Nasi chłopcy dwa lata temu na Dniu Chłopaka.
Jak co piątek była zbiórka. Rozpoczęła się apelem i przeczytaniem przez Drużynowego rozkazu, dh. Patrycja oficjalnie otrzymała stopień Ochotniczki. Po pewnym czasie usiedliśmy do kręgu, gdzie rozmawialiśmy o naszym planowanym obozie w Bieszczady.

Nie wiem czy tu pisałam, ale w wakacje a mianowicie w sierpniu chcemy pojechać no obóz w Bieszczady.

Tak więc dziewczęta poszły do harcówki gdzie zrobiły sobie herbatę i trochę śpiewały. Chłopcy natomiast zdawali swoje karty prób a później pograli sobie w piłkę. Zbiórka ta była udana, a jak będzie cieplej to będziemy chodzili w teren i znów będą podchody, palanty itp.


Dh. Julia