niedziela, 21 grudnia 2014

19.12.2014 r.

Czuwaj!





W piątek odbyła się niestety już ostatnia zbiórka w kalendarzowym roku. Spędziliśmy ją w bardzo miłej świątecznej atmosferze. Już o 15 rozpoczęliśmy  przygotowania do drużynowej wigilii. Chłopcy przynieśli świeżą pachnąca choinkę, a dziewczęta przygotowały wigilijny stół. O 15:33 drużynowy rozpoczął zbiórkę składając wszystkim życzenia. Każdy wziął opłatek i dzielił się z innymi składając sobie nawzajem życzenia. Gdy już każdy złożył sobie życzenia, zasiedliśmy do kręgu by pośpiewać kolędy. Następnie, każda z wcześniej wyznaczonych grup prezentowała tradycje, zwyczaje i obrzędy kraju jaki wylosowała. Każdy z uwagą słuchał i chętnie śpiewał kolędy po ukraińsku czy niemiecku. Kiedy już każda grupa przedstawiła swój kraj, nadszedł czas na prezenty, bo oczywiście bez tego nie było by wigilii. Drużynowy wcielił się w św. Mikołaja i każdemu rozdał starannie zapakowany prezent. Wszyscy otrzymaliśmy ramkę ze zdjęciem, każdy oczywiście miał inne zdjęcie. Byliśmy bardzo szczęśliwi i zaskoczeni tak fajnym prezentem. Tak właśnie dotarliśmy do ostatniego punku naszej zbiórki czyli skonsumowanie tego co widniało na naszym stole wigilijnym. Zrobiliśmy sobie wspólne rodzinne zdjęcie i rozeszliśmy się do domów. 

dh. Julia 

sobota, 13 grudnia 2014

12.12.2014 r.



Czuwaj!

Jak co tydzień odbyła się zbiórka. O godz. 15:33 zebrały się dziewczęta, które rozmawiał o osobach głuchoniemych oraz uczyły się języka migowego. O godzinie 16:33 standardowo odbył się apel (który jest nieodłączną częścią każdej naszej zbiórki). Po apelu zasiedliśmy w kręgu gdzie nasz Drużynowy nauczył nas szanty. Następnie sprawdziliśmy czy znamy sami siebie (poprzez zabawę)  i okazało się, że nie do końca np. większość druhenek okazała się leniwa o czym nie mieliśmy zielonego pojęcia, ponieważ na zbiórka zazwyczaj się dużo udzielają i nie dają po sobie tego poznać. Przed końcem naszej zbiórki rozeszliśmy się do zastępów, aby zająć się przygotowaniem wigilii. Zbiórkę zakończyliśmy kręgiem i w miłej atmosferze rozeszliśmy się do domów.

Dh. Olga

poniedziałek, 1 grudnia 2014

28.11.2014 r.


Czuwaj!
Nasza piątkowa zbiórka, odbyła się oczywiście jak co tydzień. Głównym tematem były andrzejki. Za raz po apelu, ściągnęliśmy mundury, stanęliśmy w kręgu i zabawiliśmy się w "Biegnie sobie mały osioł..." gdy wszyscy byli rozbawieni rozpoczęliśmy najbardziej ciekawy punkt zbiórki, czyli tańce. Na początek nauczyliśmy się podstawowych kroków do walca, później dobraliśmy się w pary damsko-męskie. Po dopracowaniu wszystkich ważnych szczegółów, mogliśmy wybrać pary, którym taniec nie sprawiał trudności. Tak też nauczyliśmy się drugiego tańca cha-cha. Gdy wszystko było opanowane w 100 % wybraliśmy 6 par, które walczyły o tytuł Królowej i Króla drużyny. 

Oczywiście było kilka problemów i królowe były dwie, a król jeden. Pod koniec każda grupa prowadziła wróżby dla reszty drużyny. Zbiórka była bardzo ciekawa, a za razem każdy druh i druhna wyszedł z niej bardzo uśmiechnięty;) 





Zdjęcia ze zbiórki
https://plus.google.com/photos/110926241111658163159/albums/6086854532773929505
Dh. Julia

piątek, 21 listopada 2014

21.11.2014r

Czuwaj!
,,Przygody Jacka Pałkiewicza'' - taki tytuł nosiła nasza dzisiejsza zbiórka. Odbyła się ona w formie biegu, który przygotowały nasze druhny z 20 zastępu "Kudłate Kobry", przy pomocy członków innych drużyny z naszego hufca - 24 HDOW  ''Delta", 102 LDSH "Azymut" oraz 23 HDT "Jurta". Bardzo dziękujemy druhom z zaangażowanie i pomoc. Pomimo zimna i ciemności wszyscy byli zadowoleni. Na punktach sprawdzaliśmy naszą wiedzę o Jacku Pałkiewiczu oraz próbowaliśmy swoich sił w trudnościach, które on musiał pokonać. Zbiórka zakończyła się podsumowaniem i podliczeniem punktów patroli. Jak widać dla harcerzy NIE MA złej pogody.

Ognisko powitalne 05.09.14r.

dh. trop. Marta ;D

niedziela, 9 listopada 2014

Zbiórka 07.11.14r. oraz Akcja "Parking".

Czuwaj!
W piątek, jak co tydzień odbyła się zbiórka. Mówiliśmy o kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na początku przypomnieliśmy sobie podstawowe informację o 11 listopada. Następnie zagraliśmy w grę "statki". Na zakończenie podsumowaliśmy zbiórkę oraz omówiliśmy sprawy organizacyjne.



Ostatnio również braliśmy udział w Akcji "Parking", jest to zbiórka drużyny, w której udział bierzemy co rok, aby zarobić pieniądze na kolejny rok naszej działalności. Udało nam się zebrać ponad 2500 złotych ! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaparkowali u nas. 



A oto rozkaz z ostatniej zbiórki ! 
dh. trop. Klaudia

piątek, 31 października 2014

31.10.2014 r.

Czuwaj!
Już za nami dwa miesiące nowego roku harcerskiego. Więc nastąpił czas by na naszej zbiórce wykorzystać, a może i nauczyć się nowych rzeczy o harcerstwie, technikach harcerskich i wielu innych. Dziś mieliśmy zbiórkę drużyny na której to bardzo chętnie graliśmy w harcerską grę planszową pt."Ślimak". Pytania były dosyć trudne no, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Były oczywiście też zadania ruchome, które nie chętnie wykonywaliśmy. Przypomnieliśmy sobie kilka ważnych informacji o naszej jutrzejszej i niedzielnej akcji zarobkowej i w kręgu zakończyliśmy zbiórkę.

Jak wiadomo, co roku stoimy na parkingu. Dlatego przypominamy Wam, drodzy czytelnicy, gdzie macie nas jutro oraz w niedzielę szukać. Stoimy tam gdzie co roku, czyli przy samej leśniczówce po prawej stronie.



dh. och. Julia

niedziela, 26 października 2014

Zbiórka 24.10.14r.

Czuwaj !
Naszą piątkową zbiórkę rozpoczęliśmy apelem. Następnie uczyliśmy się zasad gry w bule oraz wyłoniliśmy mistrzów w tej grze z naszej drużyny. Pojedynek 20 zastępu "Kudłate Kobry" wygrały dh. Amelia oraz dh. Monika (serdecznie gratulujemy!), a pojedynek 10 zastępu "Węże Borneo" wygrali dh. Grzesiek oraz dh. Dominik (również gratulujemy!). Później przeszliśmy do harcówki, aby omówić kilka spraw organizacyjnych i po zawiązaniu kręgu rozeszliśmy się do domów.


dh. Klaudia 

sobota, 18 października 2014

Zbiórka 17.10.2014

Wczorajsza zbiórka upłynęła w miłej, harcerskiej atmosferze gier, śpiewów oraz przyswajania wiedzy. 20 zastęp "Kudłate Kobry" poznał system stopni i sprawności poprzez zabawy i zadania między zbiórkowe. Nie obeszło się bez gawędy, która ukazała nam jak ważne jest dążenie do postawionego sobie celu. Bez niego nie osiągniemy w życiu wiele. 10 zastęp "Węże Borneo" zaś ruszył do lasu, by tam zdobywać wiedzę dotyczącą survivalu. Ułożenie doskonałego stosu ogniskowego wcale nie jest prostą sprawą! Wbrew pozorom wymaga to dokładności i skupienia. Pod koniec zbiórki zagraliśmy całą drużyną w zabawę, której celem było ukazanie kto jest "urodzonym liderem". Omówiliśmy parę spraw organizacyjnych i po zawiązaniu kręgu rozeszliśmy się do domów.



Eylhnr k Eylhpwkd!
Ogmkętgjckd p swpkch zgegnkgch ng ngstęoną zbkóyię!




 Dh. Monika

piątek, 3 października 2014

Dzień Chłopaka po Wapniacku - 03.10.2014 r.

Jeżeli chcecie grać w piłkę nożną na szpilkach, dowiedzieć się co to jest małpka ratownicza czy zakładać łańcuch na rower ze zawiązanymi oczami, to zapraszamy na "Dzień Chłopaka" do Wapniaków. Lecz dopiero za rok, bo tegoroczny mamy już za sobą!



Zbiórka rozpoczęła się biegiem terenowym po punktach rozłożonych na około szkoły, gdzie m.in. chłopcy wytrzepali dywan, przypomnieli sobie podstawy pierwszej pomocy oraz sprawdzili się w musztrze. Następnie chłopcy zagrali w piłkę nożną w butach na wysokim obcasie. Przy tej tak zaciętej grze powiedzenie połamania nóg, przestało być przenośnią. Później poszliśmy do harcówki na poczęstunek i złożyliśmy życzenia chłopcom. Na zakończenie zbiórki dziewczęta związały chłopców i oblały ich wodą.

dh. Klaudia 

niedziela, 28 września 2014

Start Hufca 2014 r.

Czuwaj! 
Od 26 do 28 września 2014 r. 7 druhen z naszej drużyny uczestniczyło w Starcie Hufca ZHP Lębork, który odbył się w Stanicy Harcerskiej "Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy się i rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. Podczas ogniska opowiadaliśmy o naszych planach i celach na ten rok harcerski, pośpiewaliśmy i po pląsaliśmy.  Następnie przeszliśmy do świetlicy gdzie zaśpiewaliśmy gromkie "Sto Lat"  24 Harcerska Drużyna Obrony Wybrzeża Delta z okazji urodzin drużyny. Tak zakończyliśmy pierwszy dzień biwaku. 
Następny dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy, później w patrolach chodziliśmy po punktach gdzie m.in. uczyliśmy się robić węzły, byliśmy sprawdzani z wiedzy o historii ZHP, strzelaliśmy z łuku. Po obiedzie odbyło się INO, na którym to dwie nasze druhny zajęły III miejsce na trasie starszoharcerskiej. Tuż po powrocie z trasy czekała na nas konferencja o stopniach instruktorskich, a dla młodszych harcerzy rozstawione były punkty z zajęciami. Wieczorem uczestniczyliśmy w mszy polowej, później rozpalono ognisko i każdy usmażył sobie kiełbaskę. Oczywiście mimo, że ognisko nie było obrzędowe nie zabrakło piosenek, które z miłą chęcią każdy z nas śpiewał. Tak zakończyliśmy przed ostatni dzień w Szklanej Hucie. 
Od niedzielnego poranka rozpoczęliśmy sprzątanie stanicy i pawilonów. Gdy wszystko było gotowe do opuszczenia stanicy wzięliśmy plecaki i ruszyliśmy do autobusów. 
Myślę, że każdy z nas pozytywnie będzie wspomniał ten start i miejmy nadzieję, że już za dwa tygodnie spotkamy się w takim samym gronie, a może i większym. 

Dh. Julia

piątek, 19 września 2014

Dziesiejsza zbiórka

Dziś powitaliśmy nowych członków drużyny. Po krótkim apelu i sprawdzeniu stanu drużyny rozeszliśmy się do zastępów, by zapoznać nowych druhów i druhenki z organizacją jaką jest ZHP. Kolejna część zbiórki spędziliśmy w gronie drużyny, mówiąc o naszym bohaterze i o nadchodzących biwakach, po czym zagraliśmy w "Łosia", zawiązaliśmy krąg i rozeszliśmy się do domów.

 dh. Olga


piątek, 12 września 2014

Obóz Hufca ZHP Lębork w Siamoszycach.

W dniach 14 – 27 sierpnia sześć druhen z naszej drużyny uczestniczyło w Obozie Hufca ZHP Lębork w Siamoszycach.  W trakcie obozu mogliśmy zwiedzić Kraków, Oświęcim oraz Częstochowę, udaliśmy się do największego parku rozrywki w Polsce - Energylandia, uczestniczyliśmy w nocy duchów w Ogrodzieńcu, pojechałyśmy na wycieczkę rowerową i zobaczyliśmy Ojcowski Park Narodowy. Wszystkie wróciłyśmy z obozu zadowolone i z mnóstwem wspaniałych wspomnień. Nie możemy się doczekać już następnego obozu ! 


                                                                                                                                                       dh. Klaudia
                                                                                                                                                    

piątek, 5 września 2014

05.09.2014 r.

Po 71 dniach oczekiwania na zbiórkę, dziś miała miejsce pierwsza zbiórka.


Tak jak już wspomniałam, po wakacjach przyszedł czas nie tylko na nowy rok szkolny, lecz również nowy rok harcerski. Więc więcej nowych przygód, więcej biwaków i innych. Wracając do zbiórki, tak więc dziś, aby przywitać nowy rok harcerski pierwszą zbiórkę spędziliśmy przy ognisku. Oczywiście rozpoczęliśmy szybkim apelem, a później poszliśmy na miejsc ogniskowe. Tam przez druhnę prowadzącą zostały wyznaczone osoby do rozpalenia ogniska jak i strażnicy ognia. Pośpiewaliśmy, popląsowaliśmy i zabawiliśmy się w kilka zabaw. Została odczytana gawęda, a druhny będące na obozie opowiedziały nam swoje wrażenia. Pod koniec czekała na nas miła niespodzianka. Mianowicie nasz bohater drużyny Jacek Pałkiewicz sprezentował każdemu z nas swoją następną książkę. 

Już jutro będą zdjęcia ze zbiórki. 

Dh. Julia

środa, 2 lipca 2014

Wiosenna Gra Polowa oraz 25 urodziny 33 ADSH „Wapniaki”.


W dniach 10 – 11 maja, nasza drużyna 33 ADSH „Wapniaki” zorganizowała grę harcerską na temat bitwy pod Monte Cassino. Po przyjeździe do szkoły, harcerze udali się w trasę. Po drodze odwiedzali punkty, sprawdzające harcerskie umiejętności i ukazujące fakty bitwy. Następnie po powrocie harcerze odwiedzili „Ogród Rozmaitości”, gdzie odbyły się rozgrywki w palanta oraz harcerze przeszli labirynt i stoczyli walkę w „Soft Kije”. Później wszyscy się udali na mszę harcerską, gdzie kilka naszych druhów i druhen złożyło przyrzeczenia. Wieczorem odbyło się świeczkowisko połączone z Przeglądem Piosenki Harcerskiej i Turystycznej oraz 25 urodzinami naszej drużyny. Każdy dostał kawałek tortu, a nasz drużynowy wygłosił wspaniałe przemówienie. Według jego obliczeń od 25 lat historii naszej drużyny przewinęło się około 300 osób, a razem spędziliśmy dokładnie 365 dni. Nocą odbyło się INO tylko dla odważnych. W niedzielę rano został zrealizowany apel podsumowujący imprezę. 

A pod linkiem znajdziecie galerię zdjęć z WGP. 
Pisała dh. Klaudia Damaszke


piątek, 13 czerwca 2014

13.06.2014 r.

Czuwaj!
Witam Was po dosyć dużej przerwie, ale ten maj tak szybko miną, w skrócie to WGP wypadło bardzo dobrze, wszystko tak jak miało być. Włochy - brak słów, było bardzo bardzo bardzo bardzo fajnie. Ludzie, atmosfera i to wszystko. 

No a dziś zbiórka, bardzo luźna. Troszkę porozmawialiśmy w harcówce na ważne tematy, a później poszliśmy w teren. 
Podzieliliśmy się na dwa patrole, każdy z patroli otrzymał krótkofalówkę i GPS. Jedna grupa była grupą chowającą cukierki, zaś druga otrzymując przez krótkofalówki współrzędne musiała je znaleźć. Pogoda nam niestety nie za bardzo sprzyjała, ale my Harcerze niczego się nie boimy! Wróciliśmy mokrzy, ale zabawa była udana. Tak zakończyliśmy już przed ostatnią zbiórkę w tym roku harcerskim. 


Rzym 19.05.2014 r. 
Dh. Julia

wtorek, 29 kwietnia 2014

Spotkanie z Panem Jackiem Pałkiewiczem.


Dziś 29 kwietnia 2014 roku, ja autorka tego bloga spotkałam się osobiście z Panem Jackiem Pałkiewiczem. Całe spotkanie odbyło się w mieszkaniu pana Jacka w Warszawie. Denerwowałam się tak bardzo, że gdy p.Jacek otworzył drzwi nie wiedziałam co powiedzieć. Co innego jest pisać maila czy rozmawiać przez telefon.
Cała drużyna przygotowała dla p.Jacka drobny upominek, była to nasza koszulka drużyny wraz z podpisami wszystkich członków i kilka plakietek drużyny. Gdy pan Jacek ją zobaczył był jednocześnie bardzo zaskoczony jak i szczęśliwy. Teraz jednoczy się razem z nami nosząc tą koszulkę. Po kilku zdjęciach, otrzymałam od pana Jacka dwa kartony pełne książek oraz wiele drobiazgów. Każdy nasz członek drużyny otrzymał książkę, a w niej dla kogo, cytat oraz podpis pana Jacka.
Nie sądziłam, że to spotkanie może być tak szybko. Sądziłam, że spotkam pana Jacka na żywo za rok dwa, a tu taka okazja się natrafiła. Troszkę mi głupio, że nie spotkała się z panem Jackiem cała drużyna, bo to jednak bohater całej drużyny. Z tego co mi wiadomo pan Jacek odwiedzi nas w październiku tego roku, mam nadzieję, że dojedzie do tego spotkania i wraz z całą drużyną będziemy mogli porozmawiać z naszym bohaterem drużyny.

piątek, 11 kwietnia 2014

piątek, 31 stycznia 2014

Blog Roku.

Dzień Chłopaka 2011 r.


Od rozpoczęcia głosowania minęły 22 godziny, a blog ma już dwie kulki. Czyli od 6 do 50 głosów, w tabeli z innymi blogami, jestem na końcu listy. Jak na razie mam najmniej głosów w rankingu blogów z dwoma kulkami. Mamy jeszcze 6 dni i mam nadzieję że wynik się po prawi. Zapraszajcie innych harcerzy, znajomych, rodzinę. 

Ślij F00148 pod numer 7122. 

Dochód z SMS-ów zostanie przekazany Łódzkiej Fundacji GAJUSZ
która prowadzi Hospicjum Dzieci Osieroconych.


Z góry dziękuję! ;)

dh. Julia

czwartek, 30 stycznia 2014

II ETAP.

Czuwaj!
Rozpoczął się II Etap Bloga Roku 2013, bardzo proszę udostępniajcie link, zachęcajcie znajomych!
To tylko 1,23 zł nie jest to wiele, a bardzo ważne pokażmy, że Harcerstwo jest czymś pożytecznym.

Z góry dziękuję! ;)



czwartek, 16 stycznia 2014

Blog Roku.

Od 30.01.2014 r. do 06.02.2014 r. rozpocznie się II Etap. Jest to etap podczas którego wysyła się głosy sms-em, koszt będzie podobny do tego co w tamtym roku czyli ok. 1,23 zł. Prawdopodobnie koszt sms-a zostanie przekazany na rehabilitację dzieci ale to jeszcze nie jest pewne. 



CZEKAMY NA 06.02.2014 r. !!! 

środa, 15 stycznia 2014

Nasz Film.




Blog Roku.

Czuwaj!

Nie dawno otrzymałam wiadomość że blog został przeniesiony do kategorii "Blogi Nastolatków" nie wiem czy dobrze czy źle. Ważne by przejść do II etapu gdzie odbędzie się głosowanie Sms-owe.


http://www.blogroku.pl/2013/kategorie/blog-33-adsh-wapniaki,5qm,blog.html