czwartek, 28 lutego 2013

Jutro !!

Więc tak krótko zwięźle i na temat. Nasza kochana Wiki zorganizowała spotkanie w piątek, jak ktoś chce to niech przyjdzie. W naszej szkole od 15:33 będziemy już czekać. Co prawda nie miało być zbiórki, ale jest małe spotkanie. To dobrze bo wszyscy stęskniliśmy się za sobą. Tak więc Jutro o 15:33 w Szkole !!

Dh.  Julia

sobota, 23 lutego 2013

Coś Jeszcze...

Z tego zmęczenia zapomniałam wam wczoraj o czymś powiedzieć.
Więc dostaliśmy na DMB dwa kawałki sznurka z którego
zrobiliśmy węzeł przyjaźni wygląda on tak ->
Jeden koniec oznacza Przyrzeczenie
Drugi koniec oznacza Prawo Skautowe
Trzeci koniec oznacza Misję Skautingu
Czwarty zaś koniec oznacza Służbę Innym








Dh. Julia

piątek, 22 lutego 2013

Zbiórka...

Dziś zbiórka dosyć nie typowa bo odbyła się w innym miejscu niż zwykle i w innym gronie niż zwykle. Gdyż zbiórka byłą wspólna z całym hufce i w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej. Bardzo było fajnie szkoda że Wapniaków było mało a właściwie to tylko 5 osób. Na początku komendant hufca podpalił świeczki, śpiewaliśmy "Płonie ognisko". Druhna Karolina opowiedziała Gawendę, zaśpiewaliśmy piosenkę. Czytaliśmy również słowa Roberta Baden Powella po czym przyczepialiśmy je do ściany. Nauczyliśmy się nowego pląsu. Było bardzo i to bardzo fajnie. Niech ci co nie przyjechali to żałują.

Dh.Julia

22 Luty Waży Dzień Dla Każdego Harcerza...

Hejka ferie dobiegają końca, w sumie ja się cieszę bo w końcu zobaczę osoby za którymi strasznie tęsknię. I będą zbiórki, a pierwsza zbiórka będzie Walentynkowa.

Dziś na Facebook'u jest coś takiego jak Harc-foto na Dzień Myśli Braterskiej. Bardzo podoba mi się ta akcja gdyż jest wiele osób które uważają, że harcerstwo jest dla "frajerów", "lizusów",  i że noszenie mundurów to "przypał","obciach" bądź że w mundurze wygląda się jak "kasztaniak".Jest to nie prawda bo mundur to jak wyróżnienie na które zasługują te właściwe osoby. To właśnie patrząc na mundur wspominasz te obozy,biwaki, rajdy itp.Trochę przykro jest nam że panują taka nie akceptacja kogoś kto tak naprawdę jest dobrej myśli, kto chce pomóc. Dla nas harcerzy harcerstwo do Życie.
Dlatego zachęcam wszystkich harcerzy by w ten weekend wasze zdjęcie profilowe zmieniło się na zdjęcie w mundurze. Oto link tej akcji, zachęcam do wzięcia udziału :)

Również zapraszam na Dzień Myśli Braterskiej do Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej odbędzie się tam wspólna zbiórka. Wszystko pisze w poście poniżej.

Pamiętajmy o naszym założycielu Robercie Baden Powllu dziś mijają jego 156 urodziny. Niestety nie ma go z nami [*].



Wam drodzy harcerze życzę 
byście dążyli do swoich celów,
byście rozwijali swą wiedzę harcerską 
i byście się chwalili kim jesteście i co robicie.


Zapraszam do komentowania. :)
Dh. Julia

czwartek, 21 lutego 2013

Dzień Myśli Braterskiej...

(Zdjęcie wystarczy kliknąć i będzie większe)
Dzień Myśli Braterskiej to święto harcerzy oraz skautów, obchodzimy je 22 lutego. To także dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden Powell i jego żony Olave. Z tej okazji 5 HDT-E Zawieja (jedna z drużyn w hufcu) zaprasza na wspólną zbiórkę, która odbędzie się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej o godzinie 16. Przychodzimy w pełnym umundurowaniu wraz z karimatą i obuwiem zmiennym.





Dh. Julia  

niedziela, 17 lutego 2013

Jak miło...

Bardzo dziękuję stronce na Facebook'u " Po co być normalnym ? Skoro można być harcerzem". Za udostępnienie linka z blogiem.  Bardzo zależy mi na tym by nie tylko osoby z mojej szkoły czytały bloga jak i  harcerze, harcerki z całej Polski.
Dh. Julia 

piątek, 15 lutego 2013

Ferie...

Tak więc jak w tytule napisałam mamy Ferie więc nie ma zbiórek. Jak wiemy wczoraj był walentynki, ale dziś jest Dzień Singla więc Wszystkiego Najlepszego Single. Dosyć krótki jest ten post ale cóż co ja mogę napisać. Dziękuję że czytacie bloga i jest tak dużo wejść.

Dh. Julia

czwartek, 14 lutego 2013

♥ Walentynki ♥


Witajcie drodzy czytelnicy, dziś są Walentynki ♥. Więc wiem że w naszej Drużynie jest dużo zakochanych w sobie par w związku z tym życzę Dużo Miłości , Wytrwałości i Posłusznej tej drugiej osoby. ;*


Kochać to nie znaczy tylko wzdychać, marzyć
Kochać to nie znaczy wiecznie o kimś śnić,
Kochać to znaczy komuś zawierzyć,
Kochać to znaczy dla kogoś żyć !


Piosenka dla Was



Dh. Julia

niedziela, 10 lutego 2013

Wspomnienie...

Jest już noc, a mnie naszła chęć na napisanie o moim przyrzeczeniu. Więc może już przestanę tyle pisać i zacznę.

12.08.2012
Niedziela, ostatni pełny dzień obozu w Szklanej Hucie. Zjedliśmy śniadanie po czym później obiad. Wieczorem była kolacja. Po kolacji przygotowywaliśmy ognisko pożegnalne. Dziewczyny stroiły gitary, otrzymaliśmy wiadomość od oboźnego że mamy ubrać mundury i zabrać śpiewniki. Stos był już ułożony każdy usiadł na ławeczce. Jeden z chłopców oraz jedna z dziewcząt podpalili ognisko. My zaczęliśmy śpiewać "Płonie ognisko"  później zaśpiewaliśmy również "Ognień". Nasz drużynowy opowiedział Gawendę, dużo rozmawialiśmy o naszym patronie Jacku Pałkiewiczu. Bawiliśmy się w różne zabawy i wspominaliśmy razem spędzone chwile na obozie. Po (chyba) godzinie nasz drużynowy powiedział: "Poproszę nasze trzy druhny które otrzymały dziś na apelu chusty"
Więc po tych słowach wstałam ja, Klaudia oraz druga Klaudia. Trzech chłopców zawiązało nam oczy, po czym zaprowadzili do samochodu drużynowego. Siedziałyśmy z tyłu, na miejscu pasażera siedział Kuba który musiał nas pilnować byśmy nic nie podglądały. Ja musiałam siedzieć na kolanach jednej z Klaudii bo nie było miejsca gdyż był jeszcze z nami fotelik małej Dari (córki drużynowego). Pamiętam że gdy siedzieliśmy to włożyłam palce do oczu Kuby (za co przepraszam), bo nie wiedziałam kto tam siedzi i chciałam rozpoznać po twarzy. Kiedy nasz drużynowy robił ostry zakręt uderzyłam się w głowę na szczęście nic się nie stało. Po kilku minutach drogi wyprowadzili nas z samochodu. Drużynowy kazał nam iść do morza by zamoczyć ręce z zimnej słonej wodzie. My zrobiłyśmy jak nam powiedział, po czym wróciłyśmy do miejsca gdzie wysiadłyśmy z samochodu. Kuba powiedział: " Teraz będę wypuszczał was osobno co siedem minut i jeśli nie odpowiecie na pytania zadane w punktach to będziecie musiały zdać kartę jeszcze raz od początku". Trochę przeraziłyśmy się faktem że będzie trzeba zdać kartę od nowa, ale cóż harcerz niczego się nie boi. Ustaliłyśmy, która idzie pierwsza, która druga i która ostatnia. Ja szłam pierwsza ale jakoś nie bałam się punktów, ani samej drogi którą muszę przejść gdyż na obozie przechodziliśmy ją wiele razy idąc nad morze.  Kiedy już szłam stwierdziłam że mi się nudzi, to zacznę śpiewać po cichu wszystkie piosenki harcerskie jakie tylko znam a były to między innymi:
- Bieszczadzki Trakt
- Pieśń Odchodzących
- Bieszczadzkie Reggae
- Dżdżownica
- Harcerskie Ideały 
- Stokrotka
I jeszcze wiele innych piosenek. Doszłam to pierwszego punktu musiałam powiedzieć prawo harcerskie. Jak to dziewczyny powiedziały "świetnie". Pożegnałyśmy się i dały mi buziaka w policzek na szczęście. A ja poszłam dalej śpiewając piosenki. Doszłam do drugiego punktu gdzie musiałam opisać krzyż harcerski oraz lilijkę mówiąc co dane elementy znaczą. Również sobie dobrze poradziłam, poprosiłam Olę i Monikę o buziaka w policzek i poszłam dalej. Punkt trzeci był na końcu drogi tam musiałam wymienić cztery stosy ogniskowe, wymieniłam, otrzymałam buziaka w policzek i poszłam do ogniska. Przy ognisku siedziała reszta obozy, dosiadłam się do nich i czekając na dwie Klaudie śpiewałam razem z resztą obozu. Gdy przyszły to złożyłyśmy przyrzeczenie wyciągając dwa palce do ogniska. Nasi opiekunowie karty na próbę harcerza przypięli nam krzyż po czym skończyli swą opiekę nad nami. Przyrzeczenie oraz zdawanie karty pozostanie bardzo długo w mej pamięci przez to dużo się nauczyłam. Myślę że gdybym nie należała do harcerstwa to nadal nie wiedziałabym co znajduje się w apteczce, czy nie spakowała poprawnie plecaka to są oczywiście przykłady bo jest tego wiele. Harcerstwo uczy dyscypliny a przede wszystkim samodzielności.

   
Dh. Julia

piątek, 8 lutego 2013

Zbiórki nie było...


Witajcie ponownie dzisiaj, jak mówi tytuł zbiórki dziś nie było. Nie wiem z jakich przyczyn tak się stało ale trudno. Z tego co się dowiedziałam wczoraj to miała być zbiórka normalna bo za dużo jest chorych by robić zbiórkę walentynkową.Więc nasza Walentynkowa Zbiórka przełożona na 1 marca.

Ten post jest 33 postem na blogu, a 33 to liczba naszej drużyny.
Dh. Julia 

Piątek !!

krzyzWitajcie dziś piątek a więc zbiórka, lecz niestety ja jestem chora i nie będzie mnie. Może poproszę kogoś by napisał o zbiórce kilka słów. A my w poniedziałek i we wtorek od godz. 13:00 do godz. 14:00 będziemy uczestniczyć w warsztatach muzycznych. Głównie będą się skupiały na graniu na gitarze, czyli na tym  co lubimy robić i poszerzamy swą widzę tym kierunku.



Dh. Julia 

piątek, 1 lutego 2013

Czas na dobre...

Czas na dobre...czyli dziś była zbiórka !!
Chyba każdy prawdziwy harcerz czaka cały tydzień na zbiórkę, a ja w końcu się doczekałam. Nasz przyboczny rozpoczął ją apelem, później bawiliśmy się w kółko i krzyżyk, po czym rozeszliśmy się do zastępu. Ja akurat jestem dziewczyną więc chyba więcej dowiecie się na temat tego co robił zastęp Kudłate Kobry. Więc całą zbiórkę poświęciłyśmy przygotowaniom do walentynek, robiłyśmy niespodziankę dla chłopców. Ale to niespodzianka więc nic nie zdradzę :)
Chłopcy również przygotowywali jakąś niespodziankę w harcówce lecz nic nie wiem.
Zakończyliśmy zbiórkę wszyscy razem w kręgu śpiewając:


 Bratnie słowo sobie dajem, 
Że pomagać będziem wzajem, 
Druh druhowi, druhnie, druh, 
Hasło znaj: Czuj duch! 

Bratnie słowo sobie dane
było zawsze dotrzymane 
druh druhowi, druhnie druh 
hasło znaj - czuj duch

Bacz, by słowo sobie dane 
Było zawsze dotrzymane. 
Druh druhowi, druhnie, druh, 
Hasło znaj: Czuj duch! 


Tak więc rozeszliśmy się do swoich domów, wiedząc że musimy się ładnie ubrać i przynieść jakiś poczęstunek na "Zbiórkę Walentynkową" .

Dh. Julia