niedziela, 21 grudnia 2014

19.12.2014 r.

Czuwaj!





W piątek odbyła się niestety już ostatnia zbiórka w kalendarzowym roku. Spędziliśmy ją w bardzo miłej świątecznej atmosferze. Już o 15 rozpoczęliśmy  przygotowania do drużynowej wigilii. Chłopcy przynieśli świeżą pachnąca choinkę, a dziewczęta przygotowały wigilijny stół. O 15:33 drużynowy rozpoczął zbiórkę składając wszystkim życzenia. Każdy wziął opłatek i dzielił się z innymi składając sobie nawzajem życzenia. Gdy już każdy złożył sobie życzenia, zasiedliśmy do kręgu by pośpiewać kolędy. Następnie, każda z wcześniej wyznaczonych grup prezentowała tradycje, zwyczaje i obrzędy kraju jaki wylosowała. Każdy z uwagą słuchał i chętnie śpiewał kolędy po ukraińsku czy niemiecku. Kiedy już każda grupa przedstawiła swój kraj, nadszedł czas na prezenty, bo oczywiście bez tego nie było by wigilii. Drużynowy wcielił się w św. Mikołaja i każdemu rozdał starannie zapakowany prezent. Wszyscy otrzymaliśmy ramkę ze zdjęciem, każdy oczywiście miał inne zdjęcie. Byliśmy bardzo szczęśliwi i zaskoczeni tak fajnym prezentem. Tak właśnie dotarliśmy do ostatniego punku naszej zbiórki czyli skonsumowanie tego co widniało na naszym stole wigilijnym. Zrobiliśmy sobie wspólne rodzinne zdjęcie i rozeszliśmy się do domów. 

dh. Julia 

sobota, 13 grudnia 2014

12.12.2014 r.



Czuwaj!

Jak co tydzień odbyła się zbiórka. O godz. 15:33 zebrały się dziewczęta, które rozmawiał o osobach głuchoniemych oraz uczyły się języka migowego. O godzinie 16:33 standardowo odbył się apel (który jest nieodłączną częścią każdej naszej zbiórki). Po apelu zasiedliśmy w kręgu gdzie nasz Drużynowy nauczył nas szanty. Następnie sprawdziliśmy czy znamy sami siebie (poprzez zabawę)  i okazało się, że nie do końca np. większość druhenek okazała się leniwa o czym nie mieliśmy zielonego pojęcia, ponieważ na zbiórka zazwyczaj się dużo udzielają i nie dają po sobie tego poznać. Przed końcem naszej zbiórki rozeszliśmy się do zastępów, aby zająć się przygotowaniem wigilii. Zbiórkę zakończyliśmy kręgiem i w miłej atmosferze rozeszliśmy się do domów.

Dh. Olga

poniedziałek, 1 grudnia 2014

28.11.2014 r.


Czuwaj!
Nasza piątkowa zbiórka, odbyła się oczywiście jak co tydzień. Głównym tematem były andrzejki. Za raz po apelu, ściągnęliśmy mundury, stanęliśmy w kręgu i zabawiliśmy się w "Biegnie sobie mały osioł..." gdy wszyscy byli rozbawieni rozpoczęliśmy najbardziej ciekawy punkt zbiórki, czyli tańce. Na początek nauczyliśmy się podstawowych kroków do walca, później dobraliśmy się w pary damsko-męskie. Po dopracowaniu wszystkich ważnych szczegółów, mogliśmy wybrać pary, którym taniec nie sprawiał trudności. Tak też nauczyliśmy się drugiego tańca cha-cha. Gdy wszystko było opanowane w 100 % wybraliśmy 6 par, które walczyły o tytuł Królowej i Króla drużyny. 

Oczywiście było kilka problemów i królowe były dwie, a król jeden. Pod koniec każda grupa prowadziła wróżby dla reszty drużyny. Zbiórka była bardzo ciekawa, a za razem każdy druh i druhna wyszedł z niej bardzo uśmiechnięty;) 





Zdjęcia ze zbiórki
https://plus.google.com/photos/110926241111658163159/albums/6086854532773929505
Dh. Julia