piątek, 31 października 2014

31.10.2014 r.

Czuwaj!
Już za nami dwa miesiące nowego roku harcerskiego. Więc nastąpił czas by na naszej zbiórce wykorzystać, a może i nauczyć się nowych rzeczy o harcerstwie, technikach harcerskich i wielu innych. Dziś mieliśmy zbiórkę drużyny na której to bardzo chętnie graliśmy w harcerską grę planszową pt."Ślimak". Pytania były dosyć trudne no, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Były oczywiście też zadania ruchome, które nie chętnie wykonywaliśmy. Przypomnieliśmy sobie kilka ważnych informacji o naszej jutrzejszej i niedzielnej akcji zarobkowej i w kręgu zakończyliśmy zbiórkę.

Jak wiadomo, co roku stoimy na parkingu. Dlatego przypominamy Wam, drodzy czytelnicy, gdzie macie nas jutro oraz w niedzielę szukać. Stoimy tam gdzie co roku, czyli przy samej leśniczówce po prawej stronie.



dh. och. Julia

niedziela, 26 października 2014

Zbiórka 24.10.14r.

Czuwaj !
Naszą piątkową zbiórkę rozpoczęliśmy apelem. Następnie uczyliśmy się zasad gry w bule oraz wyłoniliśmy mistrzów w tej grze z naszej drużyny. Pojedynek 20 zastępu "Kudłate Kobry" wygrały dh. Amelia oraz dh. Monika (serdecznie gratulujemy!), a pojedynek 10 zastępu "Węże Borneo" wygrali dh. Grzesiek oraz dh. Dominik (również gratulujemy!). Później przeszliśmy do harcówki, aby omówić kilka spraw organizacyjnych i po zawiązaniu kręgu rozeszliśmy się do domów.


dh. Klaudia 

sobota, 18 października 2014

Zbiórka 17.10.2014

Wczorajsza zbiórka upłynęła w miłej, harcerskiej atmosferze gier, śpiewów oraz przyswajania wiedzy. 20 zastęp "Kudłate Kobry" poznał system stopni i sprawności poprzez zabawy i zadania między zbiórkowe. Nie obeszło się bez gawędy, która ukazała nam jak ważne jest dążenie do postawionego sobie celu. Bez niego nie osiągniemy w życiu wiele. 10 zastęp "Węże Borneo" zaś ruszył do lasu, by tam zdobywać wiedzę dotyczącą survivalu. Ułożenie doskonałego stosu ogniskowego wcale nie jest prostą sprawą! Wbrew pozorom wymaga to dokładności i skupienia. Pod koniec zbiórki zagraliśmy całą drużyną w zabawę, której celem było ukazanie kto jest "urodzonym liderem". Omówiliśmy parę spraw organizacyjnych i po zawiązaniu kręgu rozeszliśmy się do domów.



Eylhnr k Eylhpwkd!
Ogmkętgjckd p swpkch zgegnkgch ng ngstęoną zbkóyię!




 Dh. Monika

piątek, 3 października 2014

Dzień Chłopaka po Wapniacku - 03.10.2014 r.

Jeżeli chcecie grać w piłkę nożną na szpilkach, dowiedzieć się co to jest małpka ratownicza czy zakładać łańcuch na rower ze zawiązanymi oczami, to zapraszamy na "Dzień Chłopaka" do Wapniaków. Lecz dopiero za rok, bo tegoroczny mamy już za sobą!



Zbiórka rozpoczęła się biegiem terenowym po punktach rozłożonych na około szkoły, gdzie m.in. chłopcy wytrzepali dywan, przypomnieli sobie podstawy pierwszej pomocy oraz sprawdzili się w musztrze. Następnie chłopcy zagrali w piłkę nożną w butach na wysokim obcasie. Przy tej tak zaciętej grze powiedzenie połamania nóg, przestało być przenośnią. Później poszliśmy do harcówki na poczęstunek i złożyliśmy życzenia chłopcom. Na zakończenie zbiórki dziewczęta związały chłopców i oblały ich wodą.

dh. Klaudia