wtorek, 31 grudnia 2013
wtorek, 24 grudnia 2013
poniedziałek, 23 grudnia 2013
sobota, 21 grudnia 2013
Życzenia dla 10 Zastępu Węże Borneo.
Z racji tego niż nie otrzymałam żadnych filmików z życzeniami. My 20 Zastęp Kudłate Kobry stworzyłyśmy dosyć krótki filmik z życzeniami dla naszych kochanych druhów.
piątek, 20 grudnia 2013
Wigilia.
| Wigilia 2012 |
Dziś bardzo wyjątkowa zbiórka - Wigilijna. Wszyscy w mundurach przyszli na godz. 14:33, by razem spędzić wigilię wapniaków oraz ostatnią zbiórkę w tym roku. Na początku podzieliliśmy się opłatkiem i każdy złożył sobie nawzajem życzenia. Druhna Marta przeczytała fragment nowego testamentu, rozmawialiśmy o tradycjach Bożonarodzeniowych. Zastępowa KK przygotowała informacje o tradycjach w innych państwach. W między czasie śpiewaliśmy kolędy i ułożone przez nas świąteczne pląsy. Zajadaliśmy się smakołykami które przynieśliśmy, a pod koniec zastępowa Kudłatych Kóbr wręczyła prezent dla Węży Borneo na ręce zastępowego oczywiście zastępowy również wręczył prezent dla Kudłatych Kóbr. Wszyscy uśmiechnięci wrócili do domu.
Dh. Julia
sobota, 14 grudnia 2013
HKŚ
Możecie dołączyć do naszego wydarzenia na Facebook'u -> https://www.facebook.com/events/183547958511052/?ref_dashboard_filter=upcoming
sobota, 7 grudnia 2013
Harcerska Kartka Świąteczna.
Czas dać trochę życia do naszego bloga, więc planem jest zrobienie Harcerskich Życzeń Świątecznych.
Głównie chodzi o to byście zachęcali znajomych harcerzy, po to by nakręcić krótki filmik z życzeniami na Boże Narodzenie. Nie musi być to profesjonalnie, lecz tak by można było coś usłyszeć oraz zobaczyć. Jeśli będzie dosyć dużo filmików, życzenia będą zmontowane w jeden film oraz wstawione na YouTube.com| Tacy nasi Mikołajowie. |
Warunki jakie trzeba spełnić by wziąć udział w "Harc Życzeniach":
* w filmiku może wziąć udział cała drużyna bądź poszczególne osoby
* osoba lub osoby występujące w filmiku muszą być w mundurze
* filmik nie może przekroczyć 3 min
* mają być to życzenia bądź kolęda
* film musi mieć nazwę drużyny np. 33 ADSH Wapniaki
* termin do 20 grudnia 2013 r.
* filmiki wysyłajcie na nasz email adshwapniaki@op.pl
* filmiki wysyłajcie na nasz email adshwapniaki@op.pl
dh. Julia
sobota, 30 listopada 2013
Blog Roku
Może to jeszcze za wcześnie, ale znów mam zamiar startować z tym o to blogiem do konkursu na Bloga Roku 2013. Piszę to teraz byście mogli wiedzieć wcześniej o co chodzi i jaki to ma cel. Znów będzie trzeba otwierać link bym dostała się do 2 etapu czyli Głosowanie SMS-owe, później będzie trzeba wysyłać SMS-y. Niestety tylko raz można zagłosować z jednego numeru. Jeszcze tylko 38 dni, ale już teraz proszę o głosy.
czwartek, 31 października 2013
Parking.
Jutro piątek więc... nie nie będzie zbiórki, bo jak każdy wie obchodzimy Wszystkich Świętych. Z tej okazji my - Wapniaki jak i wiele drużyn organizujemy akcję zarobkową, czyli parking. Nasz parking mieści się na samym końcu ul. Kaszubskiej, przy leśniczówce. Zapraszamy!
![]() |
| W zaznaczonym miejscu mieści się nasz parking. |
piątek, 25 października 2013
Zbiórka
Dziś piątek, więc nie obszedł się bez zbiórki, na której było
bardzo dużo atrakcji. Mianowicie odwiedziła nas dh. Stenia z HDCzB, która miała
za zadanie opowiedzenia nam o spadochroniarstwie.
Obejrzeliśmy prezentacje na ten temat jak i kilka filmików oraz zdjęć. Było to
bardzo ciekawe a nawet czasem się śmialiśmy. Wspominając nasz obóz w
Bieszczadach potańczyliśmy trochę. Przeszkodzili nam jednak chłopcy, którzy
przygotowali grę w terenie. Miałyśmy GPS-y i Krótkofalówki, przez które
podawano nam współrzędne. Lecz nie były to normalne punkty, musiałyśmy znaleźć druhenki,
które zostały zabrane przez druhów. Odnaleźliśmy jedną druhnę, która była
przywiązana do drzewa, niestety dwóch innych nie znalazłyśmy. Za to zabawa była
udana, wszyscy wróciliśmy pod szkołę i zakończyliśmy zbiórkę.
piątek, 18 października 2013
Zbiórka.
No to jak w tytule dziś była zbiórka. Z racji tego że odwiedził nas pan Grzesiu, który uczył gry na gitarze w hufcu, zbiórka była w zastępach. Druhny miały zajęcia muzyczne, na których poznały piosenkę "Zostanie tyle gór". Chodź znamy ją z Bieszczad to właściwie dziś nauczyłyśmy się całego tekstu jak i chwytów. Było bardzo fajnie, oczywiście nie zabrakło emocji. Gdyż druhną które były uczone przez pana Grzegorza zrobiło się bardzo przykro s powodu wyjazdu pana za granicę. Natomiast nasi druhowie mieli zajęcia w terenie oraz zapoznawali się z nowymi osobami, które doszły do drużyny. Bardzo fajnie że dochodzą do nas nowe osoby, przez co nasza drużyna się powiększa.
Ogromnym zaszczytem było dla nas to że pan Grzesiu znalazł dla nas czas by pograć z nami i jednocześnie pożegnać się.
Zbiórka była bardzo udana. Byle do następnego Piątku !
PS. To SETNY post na bogu.
Ogromnym zaszczytem było dla nas to że pan Grzesiu znalazł dla nas czas by pograć z nami i jednocześnie pożegnać się.
Zbiórka była bardzo udana. Byle do następnego Piątku !
PS. To SETNY post na bogu.
dh. Julia
sobota, 12 października 2013
Zbiórka.
W piątek 11 października odbyła się zbiórka, nie typowa zbiórka gdyż był to Dzień Chłopaka. Gdy wszyscy dotarli, zostali podzieleni na dwu osobowe patrole. Każdy patrol miał za zadanie w jak najszybszym czasie zaliczyć wszystkie punkty i dojść do harcówki. Punkty miały za sprawdzenie męskości naszych druhów. Wszyscy sprawnie dotarli do szkoły gdzie w harcówce czekała na nich miła niespodzianka. Mianowicie, poczęstunek oraz drobne prezenty. Nasi chłopcy myślę że są wdzięczni za to co im przygotowałyśmy.
wtorek, 24 września 2013
piątek, 13 września 2013
Zbiórkaaa !
No to jak co tydzień była zbiórka, niby taka sama jak inne lecz przyszli do nas
nowi młodzi harcerze. Jesteśmy z tego bardzo dumni bo nasza drużyna mamy nadzieję że powiększy się o 8 osób a może i nawet więcej.
Tak więc rozpoczęliśmy apelem i niestety pod koniec apelu otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Mianowicie "Zastępowa 20 Zastępu Kudłate Kobry - Wiktoria Kuryło" odchodzi z drużyny. Wszyscy byliśmy zrozpaczeni, smutni, zdołowani że nie będzie już naszej uśmiechniętej kaczuszki. Musimy się z tym pogodzić co nie będzie łatwe.
Po kilku minutach rozeszliśmy się do zastępów, by tam poznać nowe osoby i pokazać im czym się zajmujemy. Pod koniec poszliśmy na boisko i tam razem bawiliśmy się krótkofalówkami, stanęliśmy do kręgu i tak zakończyliśmy naszą zbiórkę.
(Wiktoria Pamiętaj Zawsze Będziesz Mile Widziana Na Zbiórkach, Wpadaj Kiedy Tylko Chcesz. Kochamy Cię 33 ADSH Wapniaki)
piątek, 6 września 2013
Zbiórka.
Dziś po wakacyjnej przerwie odbyła się pierwsza zbiórka. Jak zawsze rozpoczęła się krótkim apelem. Później usiedliśmy w kręgu, tam podsumowaliśmy obóz i cały poprzedni rok harcerski. Chcąc się rozluźnić, bawiliśmy się Z wozu na Wóz. Następnie wypróbowaliśmy nasz nowy sprzęt czyli Krótkofalówki i GPS'y. Dziewczęta miały za zadanie zostawić tzn. "księżniczki" i podać współrzędne punktu w którego pobliżu mogłaby znajdować się jedna z druhen. Chłopcy natomiast musieli je odszukać, udało im się znaleźć dwie "księżniczki" później wróciliśmy na boisko, stanęliśmy w kręgu i tak zakończyliśmy zbiórkę.
Nie zapomnijcie o nawych zdjęciach w Galerii. ;
dh. Julia
wtorek, 3 września 2013
Obóz !
Jesteśmy Cali i Zdrowi Gotowi by rozpocząć Nowy rok Harcerski.
Przez kolejne dni będą pojawiały się opisy każdego dnia spędzonego na obozie. Dziś pojawiły się zdjęcia, niebawem będą nowe bo jest ich bardzo dużo.
Od piątku jak już wspominałam rozpoczynamy nowy Rok Harcerski 2013/2014. Znów powrócimy do opisywania zbiórek i naszych wyjazdów. Może nas przybędzie, a może ubędzie. Pożyjemy, zobaczymy !
| Zapora w Solinie - Obozowicze i Kadra |
dh. Julia
piątek, 16 sierpnia 2013
czwartek, 15 sierpnia 2013
Odliczamy !
Tylko 1 DZIEŃ do wyjazdu na obóz !
Wszyscy spakowani ?


Od 16.08.2013 r. do 26.08.2013 r.
Na blogu nie będą pojawiać się posty.
Chyba że gdzieś znajdziemy Wi-Fi. ;)
dh. Julia
wtorek, 13 sierpnia 2013
Odliczamy !
piątek, 9 sierpnia 2013
Odliczamy !
Do obozu tylko tydzień !
Chyba każdy się cieszy że to już niedługo.
Aaa ! Jak fajnie ;)
Dh. Julia
sobota, 3 sierpnia 2013
czwartek, 1 sierpnia 2013
Jacek Pałkiewicz... Kim jest ? Co robi ? / Część 1
Nasi pierwsi zastępowi Hubert Derengowski jak i Jarosław Kustusz znaleźli artykuł o panu Jacku. Po czym postanowili przyjąć jego imię jako imię drużyny.
Zanim został dziennikarzem Jacek Pałkiewicz zarabiał na życie jako oficer na statkach bandery panamskiej, pracował w kopalni złota w Ghanie na głębokości 1600 m, poszukiwał diamentów w Sierra Leone, pływał jako kapitan na wielkich jachtach.
W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk na 5 metrowej łodzi ratunkowej, bez radia i sekstantu. Jego rejs, pierwszy tego rodzaju w historii żeglugi, był swego rodzaju laboratorium psychologii kosmicznej. Badacze z NASA byli zainteresowani problematyką deprywacji w czasie jego 44- dniowej żeglugi i wykorzystaniem doświadczenia dobrowolnego rozbitka w warunkach ekstremalnej izolacji. Założona przez niego w 1983 r. we Włoszech szkoła przetrwania stała się wzorem do naśladowania w wielu krajach. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie survivalowym. Uczył elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych.Kierował wieloma ambitnymi wyprawami między narodowymi pod wszystkimi szerokościami geograficznymi świata w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Poznał największe dżungle i pustynie naszej planety. Najczęściej podróżował w stylu dziewiętnastowiecznych odkrywców: na wielbłądach, jakach, słoniach, bądź reniferowymi zaprzęgami, piechotą, chińskim sampanem czy indiańskimi pirogami. Wrażliwy na temat zagrożenia zdrowia naszej planety, nie jednokrotnie podejmował krucjaty przeciwko agresji człowieka w integralność przyrody.
W 1996 r. jego naukowa ekspedycja zlokalizowała źródło Amazonki, rozwiewając tym samym kontrowersje co do miejsca narodzin największej rzeki świata. Odkrycie zostało oficjalnie potwierdzone przez Towarzystwo Geograficzne w Limie, które rozpowszechniło ten fakt w bliźniaczych instytucjach na świecie. Za to odkrycie Pałkiewicz został uhonorowany odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej.W 2007 r. został odznaczony Medalem Prymasowskim Zasłużony w Posłudze dla Kościoła i Narodu, oraz Złotym Krzyżem Zasługi. „Za wybitny dorobek w promocji człowieka i zaangażowanie w pracę charytatywną oraz edukacyjno-wychowawczą” został uhonorowany przez papieża Benedykta XVI krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża).
W dowód uznania, w 1994 r. Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie przyjęło go do swojego grona. Rekomendujący go Thor Heyerdahl podkreślił wtedy jego zaangażowanie w poszerzanie granic ludzkich możliwości w skrajnych warunkach trudnego do życia środowiska oraz różnorodność charakteru ekspedycji przez niego kierowanych.
środa, 31 lipca 2013
Odliczamy !
Za 17 Dni
Spotkamy się wszyscy razem na Stacji Kolejowej w Lęborku
by pojechać w Bieszczady !
niedziela, 28 lipca 2013
poniedziałek, 22 lipca 2013
piątek, 19 lipca 2013
wtorek, 16 lipca 2013
Odliczamy !!
by wyjechać w Bieszczady.
Chyba każdy kto jedzie nie może się doczekać !
dh. Julia
piątek, 12 lipca 2013
Odliczamy...!
wtorek, 9 lipca 2013
Kurs Zastępowych Szklana Huta 2013
Od 1 do 6 lipca dh. Monika Grzenkowicz i dh. Marta Razimowicz z naszej drużyny brały udział w kursie zastępowych organizowanym przez hufiec Lębork w Szklanej Hucie. Brały udział w m.in. zajęciach z samarytanki, musztry oraz uczyły się jak sprawnie prowadzić zastęp. Oprócz teorii była także praktyka - uczestnicy kursu prowadzili zajęcia dla zuchów oraz zbiórkę dla siebie nawzajem. Udaną i zapamiętaną okazała się poczta harcerska oraz "Miły Dzień". Podczas kursu do Hufce ZHP Lębork dołączyli druhowie z 21 WDH "Puszcza" z Hufca Legionowo (Pozdrowienia dla dh. Kacpra, Bartka oraz Krzyśka! ;P) Obie druhny z naszej drużyny otrzymały patenty zastępowych.
dh. Monika
niedziela, 7 lipca 2013
piątek, 5 lipca 2013
środa, 3 lipca 2013
Odliczamy ! ;D
Myczkowce szykujcie się, na przyjazd 33 ADSH Wapniaki i 24 HDOW Delta !
Pamiętajcie o wpłatach do 15 lipca !
dh. Julia
piątek, 28 czerwca 2013
Ostatnie Ognisko...
Dziś była zbiórka, głównie to ostatnie ognisko z Wapniakami. Następne takie będzie dopiero w Bieszczadach. Trochę powspominaliśmy nasz mijający rok harcerski. Bawiliśmy się w krótkie gry, pośpiewaliśmy, Drużynowy opowiadał o Obozach z przed 20/30 lat... Wszyscy byli uśmiechnięci i chcieli dobrze spędzić to ognisko w takim gronie. Nigdy nie wiadomo co będzie gdy chłopcy jak i kilka druhen odejdą do Szkół Średnich... Być może nie będziemy już tacy liczni. Miejmy nadzieję że się tak nie stanie, każdy ma swoje upadki ale każdy powinien się po nich podnieść. Zakończyliśmy ognisko i wszyscy się pożegnali. Jeszcze się spotkamy na zbiórce dotyczącej Obozu ale nie będzie nas tak dużo...
Dh. Julia
środa, 26 czerwca 2013
Liczymy Dni !
Więc ja przez ostatni czas wraz z 24 HDOW Delta która jedzie wraz z nami na Obóz. Liczymy dni do obozu i mam dla was dobrą wiadomość jest ich co raz mniej a dokładnie to... 52
Nasz rok harcerski powoli dobiega końca, podsumujemy go na ognisku w piątek. Jeśli chcecie pobić rekord to zapraszajcie znajomych, znajomych znajomych i ninnych, bo jesteśmy bardzo blisko !!
Dh. Julia
niedziela, 23 czerwca 2013
Odliczamy Dni !!
![]() |
| Zbiórka Walentynkowa - 17.02.2012 r. |
Dziś jak przez jakiś czas odliczamy dni do Obozu więc jest ich... 55
Po południu wróciliśmy z "Małego Obozu". Było bardzo fajnie, ogniska, spływ kajakami, poranna taneczna zaprawa, apele, komary, msza nad morzem... Chyba każdy chciałby tam wrócić. Niestety wszyscy zobaczymy się dopiero na Starcie też w Szklanej Hucie.
Być może jutro będą już zdjęcia.
dh. Julia
czwartek, 20 czerwca 2013
Dziś na biwaaaak !
| Wcześniej młodsze teraz starsze druhny z drużyny. |
Nie wiem czy już pisałam wam o biwaku drużyny a jednocześnie Małym Obozie w Szklanej Hucie.
Tak
więc dziś około godziny 17 wszyscy zbieramy się w naszej Szklance. Tam będziemy
spać pod namiotami. Mamy w planach wyjście na plaże jak i pójście do Białej
Góry. W piątek wieczorem dojeżdża do nas Hufiec i rozpoczynamy "Mały
Obóz", zapowiada się dużo ciekawych atrakcji m.in. spływ kajakiem, ogniska
itp. W Szklance będziemy do niedzieli. To już ostatni biwak w tym roku
harcerskim, później będę dopiero Obóz w Bieszczadach do którego odliczamy dni.
Być może już w następnym tygodniu pojawią się nowe zdjęcia.
wtorek, 18 czerwca 2013
Odliczamy dni !
Do obozu w Myczkowcach zostało 60 dni !!!
"Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na „żądanie” od społeczeństwa,
ale na „dawanie” społeczeństwu, służenie mu."
- Aleksander Kamiński
sobota, 15 czerwca 2013
Zbiórka 14.06.2013 r.
Czuwaj!
Z początku na zbiórce ustalaliśmy plan biwaku drużyny w Szklanej Hucie. Pomysłów jest sporo oby tylko pogoda nam sprzyjała. :) Następnie druhowie poszli do harcówki przeprowadzić zorganizowaną przez siebie zabawę a druhenki sprawdzały stan namiotów drużyny. Przy takim wietrze i braku śledzi do namiotów czynność ta stała się nie lada wyzwaniem.
Mamy nadzieję że biwak będzie świetnie
dh. Monika
niedziela, 9 czerwca 2013
Projekty udane !
Wczoraj realizowaliśmy nasze projekty na które otrzymaliśmy granty. Wszystko się udało, nasza praca nie poszła na marne. Oczywiści niektóre z tych projektów będą realizowane w inne dni.
Główny projekt jaki był zrealizowany to "Dzień harcerski - harcerze dzieciom". Miał na celu pokazanie innym że harcerstwo to nie siedzenie w mundurze i śpiewanie "durnych piosenek". A świetna zabawa przez którą wiele się dowiadujemy. Było 7 punktów na których trzeba było wykazać sie swoimi umiejętnościami m.in. w robieniu Totemów Klasowych, w ulżeniu dobrze Skrzynek na które musieli wejść.
Grali również w "Soft - Kije" jak i uczyli się korzystać z GPS'u. Dla nas harcerzy było to coś normalnego z czym zapoznaliśmy się na samym początku drogi przez harcerstwo, a dla uczestników była to ogromna zabawa i coś nowego.
Pisałam o siedmiu punktach a opisałam tylko cztery.
- Czemu ?
- Bo trzy inne punkty były z osobnych projektów również pisanych przez naszych druhów i druhen.
Był to "Plener Fotograficzny" gdzie chętne osoby uczyły się sztuki jaką jest fotografia. Otrzymali kilka wskazówek i poszli robić zdjęcia. Nasz przyboczny chcąc nauczyć innych "Samarytanki" czyli Pierwszej Pomocy stworzył punkt gdzie uczniowie wykazywali się swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie jak i poznali w jaki sposób opatrzyć ranę. Po tych doświadczeniach mogli doznać smaków "Kuchni Świata", ale dopiero wtedy gdy je przygotowali.
Wszyscy bawili się świetnie, dla najlepszych były skromne upominki a przez to zobaczyli czym jest Harcerstwo.
piątek, 7 czerwca 2013
Zbiórka !!
Powstała nowa zakładka "Rozkazy" będą tam pisane rozkazy ze zbiórek.
dh. Jula
Dziś zbiórka !
| Zdjęcia z czasów gdy były mundurów starego wzoru - 13.05.2005 r. |
Po długim wyczekiwaniu na zbiórkę w końcu ona będzie. W sumie to nie wiem czy się cieszyć czy nie bo czeka nas dużo pracy związanej z Dniem Dziecka m.ni punktami i ustalaniem kto na jakim będzie punkcie. Porobimy kilka zdjęć i mam nadzieję że je jeszcze dziś wieczorem wstawimy. Jeszcze tylko 2 i pół godzinki !!
A do Obozu jeszcze 71 dni !
dh. Julia
czwartek, 6 czerwca 2013
wtorek, 4 czerwca 2013
Bieszczady !!
Więc...
16.08.2013 r. Wyjeżdżamy w Bieszczady, a mianowicie do Myczkowiec. Zakwaterowani będziemy w namiotach tzw. dziesiątkach. Program będzie bardzo bogaty w różnorodne atrakcje m.in.
- Wycieczki i wędrówki krajoznawcze po wysokich Bieszczadach
- Zwiady: ekologiczny, społeczny oraz historyczny
- Olimpiada sportowa
- Dzień obozowicza
- Chrzest obozowy
- Gry i biegi terenowe
- Zabawy, pląsy, gry, tańce integracyjne
- Ogniska i świeczkowska
- Zwiedzanie m.in zapory w Solinie - rejs statkiem, skansenu i ogrodu biblijnego w Myczkowcach
Chyba każdy kto będzie jechał nie może się doczekać dlatego od dziś odliczamy dni, a jest ich 73 do Wyjazdu !!!
Subskrybuj:
Posty (Atom)









