Siemka, dziś czas po wspominać co w roku 2012 przydarzyło się ciekawego w naszej drużynie i co warto powspominać z obozów, biwaków, rajdów i wiele innych imprez jakich braliśmy udział. Więc zaczynam..........
Styczeń 2012r. - W tym miesiącu nie wydarzyło się nic ciekawego oprócz tego że były nasze ukochane co piątkowe zbiórki.
Luty 2012r. - Nasze co tygodniowe piątkowe zbiórki :D
Marzec 2012r. - W tym miesiącu raczej nie było nic szczególnego ale oczywiście były zbiórki :)
Kwiecień 2012r. - W tym miesiącu raczej nie było nic szczególnego ale oczywiście były zbiórki :)
Maj 2012r. - Zastęp Kudłate Kobry uczestniczył w " Pieszym Rajdzie Wicko 2012 "organizowanym przez jedną z drużyn w hufcu. Zastęp Węże Borneo uczestniczył w " XXVII Harcerski Rajd RODŁO" jako jedyna drużyna z hufca
Naszych trzech druhów uczestniczyło w BTH czyli w Biwaku Technik Harcerskich dla drużyn survivalowych oraz starszoharcerskich również jako jedyna drużyna z hufca uczestniczyliśmy w tym biwaku.
Czerwiec 2012r. - Ostatnie Ognisko Wapniaków
Lipiec 2012r. - Wakacje :)
Sierpień 2012r. - Obóz Drużyny 5- 13 Sierpnia 2012r.
Wrzesień 2012r. - Pierwsza zbiórka po wakacjach.
Dzień chłopak na zbiórce - ale była zabawa
Start Hufca
Październik 2012r. - Wycieczka na Tropical Island
Listopad 2012r. - Obchody dnia niepodległości
Warsztaty gitarowe
Grudzień 2012r. - Wigilia na naszej zbiórce, Wigilia Hufcowa w leśniczówce
Drogie druhny i druhowie z naszej drużyny swoje ciekawe wspomnienia możecie napisać w komentarzu.
Z okazji tego że rok 2012 r. się kończy to:
Aby od Sylwestra
cały rok był extra.
By marzenia się spełniały,
by pieniądze kieszeń Twą wypychały.
A uczucia nie znikały
i z serduszka wypływały.
Życzy 33 ADSH Wapniaki
A Wam drodzy druhowie i druhenki życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku, by wszystkie wasze marzenia się spełniły oraz by ten rok był bardzo aktywny w naszej drużynie :) dh. Julia
poniedziałek, 31 grudnia 2012
sobota, 22 grudnia 2012
Trochę historii......
Część II
Początki ZHP.
Podczas I wojny światowej działalność skautowa uległa zachwianiu ze względu na zmobilizowanie części instruktorów i skautów do armii zaborczych oraz wstępowanie kadry skautowej do Legionów Polskich. 1 listopada 1916 r. w Warszawie odbył się zjazd zjednoczeniowy, zorganizowany przez wszystkie organizacje harcerskie działające w byłym zaborze rosyjskim. W jego wyniku powstała nowa organizacja pod nazwą Związek Harcerstwa Polskiego, który jako odznaki organizacyjne przyjął krzyż harcerski i lilijkę. W ten sposób harcerstwo usamodzielniło się, wychodząc spod nadzoru i opieki innych organizacji. Tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości w dniach 1-2 listopada 1918 r. w Lublinie obradował zjazd przedstawicieli wszystkich polskich ośrodków skautowych. Postanowiono na nim utworzyć wspólną dla wszystkich organizację - Związek Harcerstwa Polskiego.
Wigilia całego Hufca....
Gdy wyszliśmy ze szkoły na dworze czekał na nas autobus z innymi harcerzami. Wszyscy pojechaliśmy do leśniczówki "Drętowo" było trochę ciasno ale ważne że dojechaliśmy wszyscy cali :D Gdy wyszliśmy z autobusu czekało na nas rozpalone ognisko gdzie tam podzieliliśmy się opłatkiem i odmówiliśmy modlitwę. Po tym weszliśmy do świetlicy a małe zuchy przedstawiły jasełka, dostaliśmy pierogi po czym wszyscy się na nie rzucili oraz ciepły barszcz w kubeczkach. Przyszedł do nas Mikołaj !! który rozdał nam prezenty i rózgi. Niestety musiał kiedyś nadejść koniec wigilii hufca i nadszedł wszyscy stanęliśmy w kręgu i poszliśmy do autobusu który zawiózł nas do domu.
Dh. Julia
Wigilia.......Zbiórka
Witam, wczoraj była nasza wigilijna zbiórka. Rozpoczęła się lekkim apelem a później przeszliśmy do harcówki gdzie tam czekał na nas stół nie taki tradycyjny jak jest w wieczór wigilijny ale był oraz prezenty które robiliśmy sobie wzajemnie. Pośpiewaliśmy kolędy, bawiliśmy się w najszybsze wypicie barszczu w kalambury a na końcu nasz drużynowy rozdawał paczki. Rozdawanie paczek oczywiście z humorem bo tego nam nie braknie na zbiórkach, każdy kto był wyczytany musiał coś zrobić np.: zrobić coś głupiego, udawać renifera itp. Musieliśmy zmieścić się w czasie ponieważ pod naszą szkołą czekał na nas autobus którym mieliśmy pojechać na wigilię hufca ( a to już niedługo)
dh. Julia
piątek, 14 grudnia 2012
Witajcie.....
Witajcie moi wierni czytelnicy dziś była nasza piątkowa zbióreczka :D Nasz drużynowy pierwszy raz się nie spóźnił, był punktualnie o 15:33. Oczywiście był apel i na chwilkę usiedliśmy do kręgu by porozmawiać o ważnych sprawach. Za tydzień mamy swoją wigilię oraz wybieram się na wigilię hufcową, również w następnym tygodniu. Dziewczyny były na spacerze zimowym w lesie z nową zastępową (Grześkiem) a nasi chłopcy podobno planowali kabaret na wigilię.
Małe edytowanie bo zapomniałam coś powiedzieć. Dziś na zbiórce był "Grapcio" pies naszego przybocznego :D Pies był z dziewczynami na spacerze po czym biegał cały czas po lesie lub tarzał się w śniegu na środku drogi. Tak mi się przypomniało więc napisałam.
Małe edytowanie bo zapomniałam coś powiedzieć. Dziś na zbiórce był "Grapcio" pies naszego przybocznego :D Pies był z dziewczynami na spacerze po czym biegał cały czas po lesie lub tarzał się w śniegu na środku drogi. Tak mi się przypomniało więc napisałam.
dh. Julia
Pozdrawiam :D
wtorek, 11 grudnia 2012
Trochę historii...
Ok dziś jak zaplanowałam będzie trochę historii. Ale nie martwcie się to nie ta historia co w szkole chodź może trochę z nią związana. Mianowicie chodzi mi o historię założenia w Polsce harcerstwa :D Bo tak myślałam by trochę tego tu wprowadzić bo cały czas tylko o zbiórka i zbiórka więc będzie coś nowego :D Na razie będzie to pierwsza część by nie zamieszczać wszystkiego na raz.
Dobra a więc....
POCZĄTKI.....(Część I)
Wiadomości o skautingu dotarły na ziemie polskie (znajdujące się pod zaborami) w 1909 r. Pod wpływem pierwszych publikacji samorzutnie powstawały zastępy i drużyny (pierwsze w 1910 r.). Zaproponowany przez gen. Roberta Baden-Powella nowy system wychowawczy postrzegany był jako dobry sposób wychowania młodzieży na żołnierzy i przyszłych obywateli odrodzonej Polski. Dlatego skautingiem zainteresowały się przede wszystkim organizacje niepodległościowe: "Zarzewie" (organizacja akademicka, która w ramach Polskich Drużyn Strzeleckich przygotowywała młodzież do walki o niepodległość), "Sokół" (towarzystwo sportowe o charakterze patriotycznym) i "Eleusis" (katolickie stowarzyszenie abstynenckie). Przy lwowskim "Sokole" (w zaborze austriackim) powstało Związkowe Naczelnictwo Skautowe, a
Andrzej Małkowski zorganizował pierwszy kurs skautowy na początku 1911 r. W dniu 22 maja 1911 r. Andrzej Małkowski wydał rozkaz tworzący oficjalnie pierwsze cztery drużyny skautowe we Lwowie (jest to często uznawane jako symboliczny dzień powstania harcerstwa). W zaborze rosyjskim w końcu 1911 r. powstała nielegalna Naczelna Komenda Skautowa skupiająca drużyny powstające przy różnych organizacjach niepodległościowych. W zaborze pruskim pierwsze drużyny skautowe (działające nielegalnie) powstały w Poznaniu w 1912 r. Ważnym wydarzeniem pierwszego okresu tworzenia polskiego skautingu był wyjazd polskich skautów ze wszystkich zaborów we wspólnej reprezentacji (pod wodzą Andrzeja Małkowskiego) na zlot skautów w Birmingham w lipcu 1913 r.
[tekst źródłowy pobrany z www.czuwaj.pl]
Dh. Julia :D
piątek, 7 grudnia 2012
Dzisiejsza zbiórka
Hejka :D
Dziś była zbiórka. Było fajnie, dzisiejszy apel był na dworze każdemu było zimno :D Ale harcerz pogody się nie boi, ważne że fajna zabawa była. Dzisiaj się dużo bawiliśmy i planowaliśmy wigilię harcerską która będzie na zbiórce :D Nasi zastępowi się zamienili rolami zastępowa KK jest zastępową WB a zastępowy WB jest zastępowym KK mała zmiana na 2 tygodnie :)
Dh. Jula
piątek, 30 listopada 2012
Nie ma zbiórki :(
Hej dziś nie ma zbiórki bo są andrzejki w Garcegorzu i nasi co nie którzy harcerze jadą tam się pobawić bo to już nasza ostatnia zabawa w Hufcu jaka nas czeka oprócz Wigilii która jest 21.12.12 r. o godzinie 17:00 w leśniczówce :)
To już koniec na dziś :(
Pozdrawiam dh. Julia
piątek, 23 listopada 2012
Mała przerwa
Witajcie, sorka że taka długa przerwa była ponieważ nie miałam czasu ale cóż. Dziś jest piątek :D i była nasza co tygodniowa zbiórka. Było bardzo fajnie bo większa część zbiórki była w drużynie. Nasz drużynowy miał urodziny więc kupiliśmy mu kubek z napisem Wapniaki 100 lat ze zdjęciem krzyża harcerskiego oraz bombonierkę. Dzisiaj przygotowaliśmy wiele fajnych rzeczy na dyskotekę z okazji Andrzejek która odbędzie się w naszej szkole w Leśnicach :>
Dh. Julia
piątek, 26 października 2012
Zbiórka
Moi drodzy dziś była zbiórka no i Grocha nauczyła nas nawet fajnej nowej zabawy. Oczywiście rozpoczęła się apelem i robienia żabek przez Gucia, Pawła,Wojtka i kogoś jeszcze którego zapomniałam ale był to chłopak. Siedzieliśmy chwilkę w kręgu oczywiście z przerwą na zabawy :) Później dziewczęta poszły do harcówki i miały za zadanie zrobić biało-czerwone kotyliony na Święto Niepodległości które odbędzie się 11 listopada. Dziś w nocy ok 3 nad ranem nasi harcerze wyjadą do Niemiec.
Dh. Julia
niedziela, 30 września 2012
Drodzy druhowie......
Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:
Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
Ciastek - tylko tych najsłodszych
Samochodów - tylko tych najszybszych
Zabaw - tylko najweselszych
Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich, co najlżejsze
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!
Życzy .......
20 zastęp Kudłate Kobry
sobota, 29 września 2012
Dzień Chłopaka na zbiórce :)
W Piątek na zbiórce 20 Zastęp Kudłate Kobry przygotował druhom z 10 Zastępu Węże Borneo dzień chłopaka. Druhna Olga przeprowadziła musztrę całą zbiórka była przygotowana pod względem kobiet i ich ciężkiej pracy nie mówię o punkcie pierwszym gdzie musieli chodzić po błocie. Zaś na drugim punkcie było mycie podług na sali gimnastycznej chłopcy zrobili to sprawnie ale nie dokładnie :). Trzecim punktem było malowanie i ubranie się w damskie ubrania lecz chłopcy nie potrafili normalnie się ubrać dziewczęta im pomogły. Wystąpili na wybiegu gdzie przedstawiali swoje nowe damskie imiona mówili też co by robili w przyszłość jak nazwali by swoje dzieci jury wybrało najlepszą "Kobietkę". Na czwartym punkcie była zabawa w poród musieli również ubrać i przewinąć lalkę. Ostatni punkt przyczepienie lalce na papierze stroju k kąpielowego. Gdy wszystkie punkty zaliczyli poprawnie, przebiegli dwa kółka wokół sali. Olga zrobiła musztrę i wprowadziła chłopców do harcówki. Tam czekał na nich tort oraz dużo smakołyków, zaśpiewałyśmy druhom "sto lat" i poczęstowałyśmy ich tortem. W kręgu druhowie nam podziękowali, po zakończeniu zbiórki musieliśmy wszystko posprzątać. Rozeszliśmy się do naszych domów i tak skończył się dzień chłopaka na zbiórce :)
Dziękuję za czytanie bloga
dh. Julia
piątek, 21 września 2012
Zbiórka :)
Czuwaj !
Zbiórka odbyła się jak zawsze w piątek o 15:33 w szkole. Zaczęła się od zbiórki w drużynie a później rozeszliśmy się zastępami. Zastęp kudłatych kóbr przygotowuje się do zbiórki dnia chłopaka każda druhna wie co ma robić ale szczegółów wam nie zdradzę. Przypominam o wyjeździe do Berlina i na Tropical Island za kwotę 140 zł wycieczka jest 26-28 października. Dziewczyny nie zapomnijcie na poniedziałek :)
dh. Julia :)
sobota, 8 września 2012
Pierwsza zbiórka
Czuwaj !
W piątek 07.09.2012r była pierwsza nasza zbiórka drużyny oczywiście nie mogła rozpocząć się od apelu. Później trzeba było iść do harcówki by drużynowy przekazał nam informacje na rozpoczynający się rok harcerski. Gdy wszystkiego się dowiedzieliśmy zaczęliśmy grać w tęczę, bawiliśmy się także w naszą zabawę "Łoś" oraz śpiewaliśmy ciekawe pląsy które poznaliśmy na obozie. Zbiórka mi się podobała i strasznie się z tęskniłam za naszą kochaną drużyną
dh. Julia
czwartek, 23 sierpnia 2012
Ognisko.....
A więc ognisko jutro (piątek 24.08.2012r) o godz. 17:00 na miejscu ogniskowym w środku lasu. Bez mundurów, niech ktoś weźmie gitarę, wymyślcie jakieś ciekawy gry i pląsy^^
dh. Julia^^
środa, 15 sierpnia 2012
Czuwaj !!!
Czuwaj !!
Witam wszystkich na blogu naszej drużyny 33 ADSH Wapniaki, ja jestem druhna Julia wpadłam na pomysł by założyć bloga i pisać wszystko co wydarzy się w naszej drużynie. Bloga będą pisały wszystkie osoby które będą tylko chciały ale jeden warunek trzeba być w naszej drużynie :)
O naszej wspaniałej drużynie możecie dowiedzieć się więcej w powyższych stronach u góry
No cóż to na tyle :)
Pozdrawiam dh. Julia :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)