piątek, 28 czerwca 2013

Ostatnie Ognisko...

Dziś była zbiórka, głównie to ostatnie ognisko z Wapniakami. Następne takie będzie dopiero w Bieszczadach. Trochę powspominaliśmy nasz mijający rok harcerski. Bawiliśmy się w krótkie gry, pośpiewaliśmy, Drużynowy opowiadał o  Obozach z przed 20/30 lat... Wszyscy byli uśmiechnięci i chcieli dobrze spędzić to ognisko w takim gronie. Nigdy nie wiadomo co będzie gdy chłopcy jak i kilka druhen odejdą do Szkół Średnich... Być może nie będziemy już tacy liczni. Miejmy nadzieję że się tak nie stanie, każdy ma swoje upadki ale każdy powinien się po nich podnieść. Zakończyliśmy ognisko i wszyscy się pożegnali. Jeszcze się spotkamy na zbiórce dotyczącej Obozu ale nie będzie nas tak dużo... 

Dh. Julia

środa, 26 czerwca 2013

Liczymy Dni !

Więc ja przez ostatni czas wraz z 24 HDOW Delta która jedzie wraz z nami na Obóz. Liczymy dni do obozu i mam dla was dobrą wiadomość jest ich co raz mniej a dokładnie to... 52


Nasz rok harcerski powoli dobiega końca, podsumujemy go na ognisku w piątek. Jeśli chcecie pobić rekord to zapraszajcie znajomych, znajomych znajomych i ninnych, bo jesteśmy bardzo blisko !! 


Dh. Julia

niedziela, 23 czerwca 2013

Odliczamy Dni !!

Zbiórka Walentynkowa - 17.02.2012 r.
Dziś jak przez jakiś czas odliczamy dni do Obozu więc jest ich... 55


Po południu wróciliśmy z "Małego Obozu". Było bardzo fajnie, ogniska, spływ kajakami, poranna taneczna zaprawa, apele, komary, msza nad morzem... Chyba każdy chciałby tam wrócić. Niestety wszyscy zobaczymy się dopiero na Starcie też w Szklanej Hucie.
Być może jutro będą już zdjęcia.

dh. Julia 

czwartek, 20 czerwca 2013

Dziś na biwaaaak !

Wcześniej młodsze teraz starsze druhny z drużyny.
Nie wiem czy już pisałam wam o biwaku drużyny a jednocześnie Małym Obozie w Szklanej Hucie. 

Tak więc dziś około godziny 17 wszyscy zbieramy się w naszej Szklance. Tam będziemy spać pod namiotami. Mamy w planach wyjście na plaże jak  i pójście do Białej Góry. W piątek wieczorem dojeżdża do nas Hufiec i rozpoczynamy        "Mały Obóz", zapowiada się dużo ciekawych atrakcji m.in. spływ kajakiem, ogniska itp. W Szklance będziemy do niedzieli. To już ostatni biwak  w tym roku harcerskim, później będę dopiero Obóz      w Bieszczadach do którego odliczamy dni. Być może już w następnym tygodniu pojawią się nowe zdjęcia.

wtorek, 18 czerwca 2013

Odliczamy dni !




Do obozu w Myczkowcach zostało 60 dni !!!











"Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na „żądanie” od społeczeństwa, 
ale na „dawanie” społeczeństwu, służenie mu."
          - Aleksander Kamiński

sobota, 15 czerwca 2013

Zbiórka 14.06.2013 r.

Czuwaj!

Z początku na zbiórce ustalaliśmy plan biwaku drużyny w Szklanej Hucie. Pomysłów jest sporo oby tylko pogoda nam sprzyjała. :) Następnie druhowie poszli do harcówki przeprowadzić zorganizowaną przez siebie zabawę a druhenki sprawdzały stan namiotów drużyny. Przy takim wietrze i braku śledzi do namiotów czynność ta stała się nie lada wyzwaniem. 
Mamy nadzieję że biwak będzie świetnie
Zdjęcie z warsztatów muzycznych
zorganizowany i nie będzie czasu aby nudzić się!















dh. Monika

niedziela, 9 czerwca 2013

Projekty udane !


Wczoraj realizowaliśmy nasze projekty na które otrzymaliśmy granty. Wszystko się udało, nasza praca nie poszła na marne. Oczywiści niektóre z tych projektów będą realizowane w inne dni.


Główny projekt jaki był zrealizowany to "Dzień harcerski - harcerze dzieciom". Miał na celu pokazanie innym że harcerstwo to nie siedzenie w mundurze i śpiewanie "durnych piosenek". A świetna zabawa przez którą wiele się dowiadujemy. Było 7 punktów na których trzeba było wykazać sie swoimi umiejętnościami m.in. w robieniu Totemów Klasowych, w ulżeniu dobrze Skrzynek na które musieli wejść.
Grali również w "Soft - Kije" jak i  uczyli się korzystać z GPS'u. Dla nas harcerzy było to coś normalnego z czym zapoznaliśmy się na samym początku drogi przez harcerstwo, a dla uczestników była to ogromna zabawa i coś nowego.
 Pisałam o siedmiu punktach a opisałam tylko cztery.
- Czemu ?
- Bo trzy inne punkty były z osobnych projektów również pisanych przez naszych druhów i druhen.

Był to "Plener Fotograficzny" gdzie chętne osoby uczyły się sztuki jaką jest fotografia. Otrzymali kilka wskazówek i poszli robić zdjęcia. Nasz przyboczny chcąc nauczyć innych "Samarytanki" czyli Pierwszej Pomocy stworzył punkt gdzie uczniowie wykazywali się swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie jak i poznali  w jaki sposób opatrzyć ranę. Po tych doświadczeniach mogli doznać smaków "Kuchni Świata", ale dopiero wtedy gdy je przygotowali.
Wszyscy bawili się świetnie, dla najlepszych były skromne upominki a przez to zobaczyli czym jest Harcerstwo.

piątek, 7 czerwca 2013

Zbiórka !!

Dziś jak już wcześniej pisałam była zbiórka. Więc rozpoczęła się apelem na dworze i przejściu do harcówki. Tam ustaliliśmy Dzień Dziecka i to co każdy robi. Po pewnym czasie chłopcy poszli na dwór by sprawdzić GPS i wrócili by pomóc przy sprzątaniu. Oczywiście kilku chłopców pomogło bo reszta się obijała w sumie jak dziewczyny. Poszły gdzieś do lasu i później wróciły. Chwilę poszliśmy za szkołę by zobaczyć jak to wszystko jutro będzie wyglądać WB pomagali panom przy owijaniu taśmą słupków a dziewczęta dmuchały balony. Pod koniec pożegnaliśmy się i każdy poszedł do domu. Jutro czeka nas pracowity poranek wszyscy druhowie i druhny będą już o 8 w szkole przygotowywać Dzień Dziecka. Jest to też dzień w którym będziemy realizować 4 projekty.

Powstała nowa zakładka "Rozkazy" będą tam pisane rozkazy ze zbiórek. 


dh. Jula

Dziś zbiórka !

Zdjęcia z czasów gdy były mundurów starego wzoru
- 13.05.2005 r.
 
Po długim wyczekiwaniu na zbiórkę w końcu ona będzie. W sumie to nie wiem czy się cieszyć czy nie bo czeka nas dużo pracy związanej z Dniem Dziecka m.ni punktami i ustalaniem kto na jakim będzie punkcie. Porobimy kilka zdjęć i mam nadzieję że je jeszcze dziś wieczorem wstawimy. Jeszcze tylko 2 i pół godzinki !!






A do Obozu jeszcze 71 dni !




dh. Julia

wtorek, 4 czerwca 2013

Bieszczady !!

Więc...

16.08.2013 r. Wyjeżdżamy w Bieszczady, a mianowicie do Myczkowiec. Zakwaterowani będziemy w namiotach tzw. dziesiątkach. Program będzie bardzo bogaty w różnorodne atrakcje m.in.

  •  Wycieczki i wędrówki krajoznawcze po wysokich Bieszczadach
  •  Zwiady: ekologiczny, społeczny oraz historyczny
  •  Olimpiada sportowa
  •  Dzień obozowicza
  •  Chrzest obozowy
  •  Gry i biegi terenowe
  •  Zabawy, pląsy, gry, tańce integracyjne
  •  Ogniska i świeczkowska 
  •  Zwiedzanie m.in zapory w Solinie - rejs statkiem, skansenu i ogrodu biblijnego w Myczkowcach


Chyba każdy kto będzie jechał nie może się doczekać dlatego od dziś odliczamy dni, a jest ich 73 do Wyjazdu !!!

sobota, 1 czerwca 2013

Dzień Dziecka - Plany

Start Hufca 2010
W związku z tym że nasza drużyna napisała projekt o dofinansowanie
"Dnia Harcerskiego" w sobotę 8 Czerwca wraz z naszą szkołą organizujemy Dzień Dziecka po harcersku. Przez to chcemy zachęcić uczniów do uczęszczania na zbiórki harcerskie jak i pokazać czym tak naprawdę jest harcerstwo. Powoli przygotowujemy plakaty, nagrody itp. By wszystko było dopięta na ostatni guzik. W planach jest zrobienie punktu z Soft Kijami, nauczenie młodzież korzystania z GPS'u bądź busoli, samarytanka czyli pokazanie że nawet dziecko może uratować komuś życie, przejście przez tor przeszkód gdzie uczniowie będą musieli się czołgać, przechodzić przez pajęczynę itp. Będą zrealizowane też inne projekty takie jak "Plener fotograficzny", "Kuchnie Świata" oraz "Samarytanka dla Najmłodszych". Na każdym punkcie będą słodkie nagrody. Mamy nadzieję że każdy będzie się świetnie bawił, gdyż my wkładamy w to dużo wysiłku a przede wszystkim  swój wolny czas.


Już niedługo info o obozie !

Dh. Julia