niedziela, 9 czerwca 2013

Projekty udane !


Wczoraj realizowaliśmy nasze projekty na które otrzymaliśmy granty. Wszystko się udało, nasza praca nie poszła na marne. Oczywiści niektóre z tych projektów będą realizowane w inne dni.


Główny projekt jaki był zrealizowany to "Dzień harcerski - harcerze dzieciom". Miał na celu pokazanie innym że harcerstwo to nie siedzenie w mundurze i śpiewanie "durnych piosenek". A świetna zabawa przez którą wiele się dowiadujemy. Było 7 punktów na których trzeba było wykazać sie swoimi umiejętnościami m.in. w robieniu Totemów Klasowych, w ulżeniu dobrze Skrzynek na które musieli wejść.
Grali również w "Soft - Kije" jak i  uczyli się korzystać z GPS'u. Dla nas harcerzy było to coś normalnego z czym zapoznaliśmy się na samym początku drogi przez harcerstwo, a dla uczestników była to ogromna zabawa i coś nowego.
 Pisałam o siedmiu punktach a opisałam tylko cztery.
- Czemu ?
- Bo trzy inne punkty były z osobnych projektów również pisanych przez naszych druhów i druhen.

Był to "Plener Fotograficzny" gdzie chętne osoby uczyły się sztuki jaką jest fotografia. Otrzymali kilka wskazówek i poszli robić zdjęcia. Nasz przyboczny chcąc nauczyć innych "Samarytanki" czyli Pierwszej Pomocy stworzył punkt gdzie uczniowie wykazywali się swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie jak i poznali  w jaki sposób opatrzyć ranę. Po tych doświadczeniach mogli doznać smaków "Kuchni Świata", ale dopiero wtedy gdy je przygotowali.
Wszyscy bawili się świetnie, dla najlepszych były skromne upominki a przez to zobaczyli czym jest Harcerstwo.

Brak komentarzy: