sobota, 28 marca 2015

27.03.2015r.

Czuwaj!

27 marca bieżącego roku odbyła się kolejna zbiórka, tym razem drużyny. Na początku drużynowy opowiedział nam historię pewnego chłopaka, który jadąc pociągiem do Rzymu spotkał dziewczynę, która bardzo mu się spodobała. Zdecydował się z nią umówić, w pobliżu jednego z zabytków. Dziewczyna na miejsce spotkania dotarła z łatwością, lecz chłopak nie dotarł, ponieważ nie znał się na mapie. I właśnie tą krótką historyjką doszliśmy do tematu naszej zbiórki.
Ćwiczyliśmy sztukę orientacji w terenie, a głównie zajęliśmy się sporządzaniem i odczytywaniem map. Każdy z nas musiał ukryć swój cenny przedmiot i przygotować mapę tak, aby harcerz, który ją wylosował mógł go z łatwością znaleźć. Nie każda mapa była idealna, ale nam udało się odnaleźć prawie wszystkie skarby. 
Drugą część zbiórki poświęciliśmy przygotowując komiks na konkurs. Wiele jest do wygrania, więc mamy nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Trzymajcie za nas kciuki! 

XXXI Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej "SZAŁAMAJA" - 2015 r.

trop. Klaudia

sobota, 21 marca 2015

20.03.2014 r.


Czuwaj!

Piątkowa zbiórka była pierwszą wiosenną zbiórką. Dlatego też, chcąc poszukać pierwszych oznak wiosny na naszych łąkach i lasach, graliśmy w podchody. Z ustaleniem kto szuka, a kto się chowa nie było problemu, chłopcy sami chcieli szukać, a dziewczęta się temu nie sprzeciwiły. Gra tak bardzo się nam podobała, że postanowiliśmy ją powtórzyć. Tak minęła nam dosyć luźna, piątkowa zbiórka. Po której, rada drużyny zebrała się, aby omówić, następne 3 miesiące tego roku harcerskiego. Szczegółów nie zdradzamy, a podpowiemy, że będzie bardzo aktywnie.
XXX Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej "SZAŁAMAJA" - 2014 r.




och. Julia Czubaty

sobota, 14 marca 2015

Dzień Kobiet 13.03.15r.

8 marca - dla Wapniaków kolejna okazja do świętowania ! 13 marca, 10 zastęp "Węże Borneo" z okazji dnia kobiet, przygotowali zbiórkę dla 20 zastępu "Kudłate Kobry". Zaciekawione dziewczęta przybyły o godz. 16:33 pod szkołę, gdzie czekał na nich Hisoka, stary drwal, z brodą oraz z mnóstwem interesujących opowieści. Wszyscy udaliśmy się na krótką wędrówkę. W trakcie marszu wykonywałyśmy szereg licznych zadań, wykorzystałyśmy nasze umiejętności matematyczne i obliczyłyśmy objętość drzewa oraz rozwiązywałyśmy zagadki. Hisoka w trakcie marszu nadał nam również nowe imiona. Wędrówkę umilały nam wspólne śpiewy oraz opowieści drwala.


Kiedy doszliśmy do celu wędrówki, którym okazał się dąb "Świętopełk", przywitały nas różne interesujące postacie. Był wśród nich m.in. stary mnich i starożytny elektryk. Każda postać miała dla nas przygotowane zadanie, jedna z grup musiała stworzyć łuk oraz tarczę strzelecką, kolejna grupa musiała włamać się do klasztoru i odnaleźć krzyż, a jeszcze inna uzyskać wodę dla spragnionego człowieka. Po zakończeniu przez dziewczęta zadań, wspólnie udaliśmy się do harcówki, gdzie zawiązaliśmy krąg i rozeszliśmy się do domów.

dh. trop. Klaudia