sobota, 14 marca 2015

Dzień Kobiet 13.03.15r.

8 marca - dla Wapniaków kolejna okazja do świętowania ! 13 marca, 10 zastęp "Węże Borneo" z okazji dnia kobiet, przygotowali zbiórkę dla 20 zastępu "Kudłate Kobry". Zaciekawione dziewczęta przybyły o godz. 16:33 pod szkołę, gdzie czekał na nich Hisoka, stary drwal, z brodą oraz z mnóstwem interesujących opowieści. Wszyscy udaliśmy się na krótką wędrówkę. W trakcie marszu wykonywałyśmy szereg licznych zadań, wykorzystałyśmy nasze umiejętności matematyczne i obliczyłyśmy objętość drzewa oraz rozwiązywałyśmy zagadki. Hisoka w trakcie marszu nadał nam również nowe imiona. Wędrówkę umilały nam wspólne śpiewy oraz opowieści drwala.


Kiedy doszliśmy do celu wędrówki, którym okazał się dąb "Świętopełk", przywitały nas różne interesujące postacie. Był wśród nich m.in. stary mnich i starożytny elektryk. Każda postać miała dla nas przygotowane zadanie, jedna z grup musiała stworzyć łuk oraz tarczę strzelecką, kolejna grupa musiała włamać się do klasztoru i odnaleźć krzyż, a jeszcze inna uzyskać wodę dla spragnionego człowieka. Po zakończeniu przez dziewczęta zadań, wspólnie udaliśmy się do harcówki, gdzie zawiązaliśmy krąg i rozeszliśmy się do domów.

dh. trop. Klaudia

Brak komentarzy: