piątek, 24 maja 2013

Zbiórka.. !

Nasze byłe druhny z przed 6/8 lat.
Tak ! Była dziś zbiórka. Oczywiście jak zawsze był apel, szybki apel. Bo nikt nie meldował a ni nie było sprawdzania umundurowania. Było nas bardzo mało, ale w palanta dało się pograć... to pod koniec jeszcze opiszę dokładniej. Tak więc dziewczęta poszły na próbę bo we wtorek jedziemy na konkurs do Łupawy,
a chłopcy poszli... chyba do lasu. No raczej do lasu. ;) Po półtorej godziny gdy skończyłyśmy, poszliśmy grać w palanta. Był remis ale to nie zmienia faktu że każda  grupa miała kary, najpierw pierwsza przegrana
a później druga przegrana drużyna miała karę. Było to mniej więcej robienie żabek i biegania kółka na placach z osobą z wygranej grupy. 

Dziś KK śpiewały na Szkolnym Mam Talent w SP w Leśnicach. Co prawda nie zajęłyśmy żadnego miejsca ale pokazałyśmy się przed szerszą publiką.


W niedzielę jedziemy do Cewic i będziemy tam śpiewał, można przyjść i posłuchać. 

Dh. Julia  

sobota, 18 maja 2013

Wczorajsza Zbiórka !

Telekonferencja z Jackiem Pałkiewiczem
Witajcie ! ;)
Na początku chcę was przeprosić za to że nie było nowego posta o zbiórce, jakoś mi to z glowy wyleciało. Ale całe szczęście sobie przypomniałam. Tak więc...

Zbiórka rozpoczęła się w Leśnicach przed szkołą. Tam podzieliliśmy się na dwu, trzy osobowe patrole. Gdy drużynowy zawiózł pierwszy patrol oraz dh. Grześka. Cała reszta bawiła się, tak się stało że Grocha nie mógł zawieść reszty z powodów rodzinnych. To my poszliśmy do Pogorzelic w których rozpoczynał się bieg w terenie. Każda grupa z przystanku została wypuszczona co 5 minut byśmy nie czekali na jednym punkcie 30 minut. 
Na pierwszym punkcie trzeba było wymienić 18 znaków topograficznych. Praktycznie każdy wypełnił dobrze to zadanie. Drugi punkt był z busolą, mieliśmy wyznaczać azymuty. Na trzecim punkcie musieliśmy zaliczyć 6 węzłów. Natomiast czwarty punkt b
ył z samarytanką. Gdy w końcu dotarliśmy do piątego punktu który był przy Lini, musieliśmy rozwiązać krzyżówkę. No i już było z górki <dosłownie> bo zostało tylko dojście do szkoły. Tam stanęliśmy w kręgu i poszliśmy do domu. Zbiórka była bardzo fajna i ciekawa.

Dh. Julia

piątek, 10 maja 2013

Zbiórka !

Dziś jak już wcześniej zapowiadałam była zbiórka. Praktycznie nie było apelu tylko od razu zabrałyśmy się za próby. Śpiewałyśmy, śpiewałyśmy i śpiewałyśmy.... Chłopcy byli w terenie, a że całą zbiórkę padał deszcz więc gdy wrócili nie było na nich suchej nitki. Wszyscy strasznie zmęczeni, ktoś sobie pomyśli jak możne być zmęczonym śpiewaniem. Jednak można, trzy godzinne śpiewanie w tym jeszcze siedzenie po "turecku" jest bardzo męczące. Mamy nadzieję że trud jaki włożyliśmy w naszą pracę się opłaci i chociaż zajmiemy trzecie miejsce. Trzymajcie Kciuki !! ;)


Dh. Julia 

czwartek, 9 maja 2013

Już Jutro !!!

Nasze śniadanko podczas Obozu w Szklanej Hucie 2011r.
Już jutro będzie zbiórka. Musimy przygotować się do dwóch festiwali, będzie dużo pracy i dużo śpiewania.
Trzeba przygotować swoje gardła do pracy.

Przypominam o naszym fanpage ci co nie polubili to zaprasza. Tam dowiecie się o nowych postach, nowych zdjęciach itp.

poniedziałek, 6 maja 2013

Coś o naszym Hufcu... ;)

Heej dziś będąc na fanpage naszego Hufca zobaczyłam, że są dwa filmiki. Dotyczą one naszego Hufca. Jeden dotyczy Historii a drugi całego Hufca i jego drużyn. Jeszcze tylko pięć dni do zbiórki


Hufiec ZHP Lębork


Historia Hufca ZHP Lębork 


dh. Julia

czwartek, 2 maja 2013

Pierwsza próba !

Zlot Harcerski - Kraków 2010
Dziś KK miały pierwszą próbę do festiwali, w których bierzemy udział. Grałyśmy na gitarach, na bongosach oraz śpiewałyśmy. Palce od grania bolą a gardła zachrypnięte już za dwa tygodnie występy została tylko jedna dwie zbiórki. Musimy się zebrać by wszystko co zaplanowane poszło zgodnie z planem. 

Już w następnym tygodniu pojawią się zdjęcia z starszych roków harcerskich !