wtorek, 24 września 2013

piątek, 13 września 2013

Zbiórkaaa !

No to jak co tydzień była zbiórka, niby taka sama jak inne lecz przyszli do nas
nowi młodzi harcerze. Jesteśmy z tego bardzo dumni bo nasza drużyna mamy nadzieję że powiększy się o 8 osób a może i nawet więcej.
Tak więc rozpoczęliśmy apelem i niestety pod koniec apelu otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Mianowicie "Zastępowa 20 Zastępu Kudłate Kobry - Wiktoria Kuryło" odchodzi z drużyny. Wszyscy byliśmy zrozpaczeni, smutni, zdołowani że nie będzie już naszej uśmiechniętej kaczuszki. Musimy się z tym pogodzić co nie będzie łatwe. 
Po kilku minutach rozeszliśmy się do zastępów, by tam poznać nowe osoby i pokazać im czym się zajmujemy. Pod koniec poszliśmy na boisko i tam razem bawiliśmy się krótkofalówkami, stanęliśmy do kręgu i tak zakończyliśmy naszą zbiórkę.

(Wiktoria Pamiętaj Zawsze Będziesz Mile Widziana Na Zbiórkach, Wpadaj Kiedy Tylko Chcesz. Kochamy Cię 33 ADSH Wapniaki)

piątek, 6 września 2013

Zbiórka.





Dziś po wakacyjnej przerwie odbyła się pierwsza zbiórka. Jak zawsze rozpoczęła się krótkim apelem. Później usiedliśmy w kręgu, tam podsumowaliśmy obóz i cały poprzedni rok harcerski. Chcąc się rozluźnić, bawiliśmy się Z wozu na Wóz. Następnie wypróbowaliśmy nasz nowy sprzęt czyli Krótkofalówki i GPS'y. Dziewczęta miały za zadanie zostawić tzn. "księżniczki" i podać współrzędne punktu w którego pobliżu mogłaby znajdować się jedna z druhen. Chłopcy natomiast musieli je odszukać, udało im się znaleźć dwie "księżniczki" później wróciliśmy na boisko, stanęliśmy w kręgu i tak zakończyliśmy zbiórkę.


Nie zapomnijcie o nawych zdjęciach w Galerii. ;
dh. Julia

wtorek, 3 września 2013

Obóz !

Jesteśmy Cali i Zdrowi Gotowi by rozpocząć Nowy rok Harcerski.
Przez kolejne dni będą pojawiały się opisy każdego dnia spędzonego na obozie. Dziś pojawiły się zdjęcia, niebawem będą nowe bo jest ich bardzo dużo. 

Od piątku jak już wspominałam rozpoczynamy nowy Rok Harcerski 2013/2014. Znów powrócimy do opisywania zbiórek i naszych wyjazdów. Może nas przybędzie, a może ubędzie. Pożyjemy, zobaczymy ! 
Zapora w Solinie - Obozowicze i Kadra

dh. Julia