czwartek, 31 października 2013

Parking.

Jutro piątek więc... nie nie będzie zbiórki, bo jak każdy wie obchodzimy Wszystkich Świętych. Z tej okazji my - Wapniaki jak i wiele drużyn organizujemy akcję zarobkową, czyli parking. Nasz parking mieści się na samym końcu ul. Kaszubskiej, przy leśniczówce. Zapraszamy!

W zaznaczonym miejscu mieści się nasz parking.

piątek, 25 października 2013

Zbiórka

Dziś piątek, więc nie obszedł się bez zbiórki, na której było bardzo dużo atrakcji. Mianowicie odwiedziła nas dh. Stenia z HDCzB, która miała za zadanie opowiedzenia nam o spadochroniarstwie. Obejrzeliśmy prezentacje na ten temat jak i kilka filmików oraz zdjęć. Było to bardzo ciekawe a nawet czasem się śmialiśmy. Wspominając nasz obóz w Bieszczadach potańczyliśmy trochę. Przeszkodzili nam jednak chłopcy, którzy przygotowali grę w terenie. Miałyśmy GPS-y i Krótkofalówki, przez które podawano nam współrzędne. Lecz nie były to normalne punkty, musiałyśmy znaleźć druhenki, które zostały zabrane przez druhów. Odnaleźliśmy jedną druhnę, która była przywiązana do drzewa, niestety dwóch innych nie znalazłyśmy. Za to zabawa była udana, wszyscy wróciliśmy pod szkołę i zakończyliśmy zbiórkę.

  
Obóz w Szklanej Hucie 2011 r. - Budowanie Zamków z Piasku

Dh. Julia

piątek, 18 października 2013

Zbiórka.

No to jak w tytule dziś była zbiórka. Z racji tego że odwiedził nas pan Grzesiu, który uczył gry na gitarze w hufcu, zbiórka była w zastępach. Druhny miały zajęcia muzyczne, na których poznały piosenkę "Zostanie tyle gór". Chodź znamy ją z Bieszczad to właściwie dziś nauczyłyśmy się całego tekstu jak i chwytów. Było bardzo fajnie, oczywiście nie zabrakło emocji. Gdyż druhną które były uczone przez pana Grzegorza zrobiło się bardzo przykro s powodu wyjazdu pana za granicę. Natomiast nasi druhowie mieli zajęcia w terenie oraz zapoznawali się z nowymi osobami, które doszły do drużyny. Bardzo fajnie że dochodzą do nas nowe osoby, przez co nasza drużyna się powiększa.

Ogromnym zaszczytem było dla nas to że pan Grzesiu znalazł dla nas czas by pograć z nami i jednocześnie pożegnać się.
Zbiórka była bardzo udana. Byle do następnego Piątku !

PS. To SETNY post na bogu.

dh. Julia
Pierwsze Obozowe Ognisko

sobota, 12 października 2013

Zbiórka.

W piątek 11 października odbyła się zbiórka, nie typowa zbiórka gdyż był to Dzień Chłopaka. Gdy wszyscy dotarli, zostali podzieleni na dwu osobowe patrole. Każdy patrol miał za zadanie w jak najszybszym czasie zaliczyć wszystkie punkty i dojść do harcówki. Punkty miały za sprawdzenie męskości naszych druhów. Wszyscy sprawnie dotarli do szkoły gdzie w harcówce czekała na nich miła niespodzianka. Mianowicie, poczęstunek oraz drobne prezenty. Nasi chłopcy myślę że są wdzięczni za to co im przygotowałyśmy. 



Lepszych druhów co w naszej drużynie nie ma.




















08.11.2013 r. - 12.11.2013 r. Wyjazd do Krakowa, koszt 170 zł. Zapowiada się dużo atrakcji.





Przepraszam za nie obecność, trochę za dużo nauki a ostatnio rzadko 
były zbiórki więc nie było o czym pisać.


dh. Julia