niedziela, 30 września 2012

Drodzy druhowie......


Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
Ciastek - tylko tych najsłodszych
Samochodów - tylko tych najszybszych
Zabaw - tylko najweselszych
Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich, co najlżejsze
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć! 

Życzy .......
20 zastęp Kudłate Kobry 

sobota, 29 września 2012

Dzień Chłopaka na zbiórce :)

W Piątek na zbiórce 20 Zastęp Kudłate Kobry przygotował  druhom z 10 Zastępu Węże Borneo dzień chłopaka. Druhna Olga przeprowadziła musztrę całą zbiórka była przygotowana pod względem kobiet i ich ciężkiej pracy nie mówię o punkcie pierwszym gdzie musieli chodzić po błocie. Zaś na drugim punkcie było mycie podług na sali gimnastycznej chłopcy zrobili to sprawnie ale nie dokładnie :). Trzecim punktem było malowanie i ubranie się w damskie ubrania lecz chłopcy nie potrafili normalnie się ubrać dziewczęta im pomogły. Wystąpili na wybiegu gdzie przedstawiali swoje nowe damskie imiona mówili też co by robili w przyszłość  jak nazwali by swoje dzieci jury wybrało najlepszą "Kobietkę".  Na czwartym punkcie była zabawa w poród musieli również ubrać i przewinąć lalkę. Ostatni punkt przyczepienie lalce na papierze stroju k kąpielowego. Gdy wszystkie punkty zaliczyli poprawnie, przebiegli dwa kółka wokół sali. Olga zrobiła musztrę i wprowadziła chłopców do harcówki. Tam czekał na nich tort oraz dużo smakołyków, zaśpiewałyśmy druhom "sto lat"  i poczęstowałyśmy ich tortem. W kręgu druhowie nam podziękowali, po zakończeniu zbiórki musieliśmy wszystko posprzątać. Rozeszliśmy się do naszych domów i tak skończył się dzień chłopaka na zbiórce :)
Dziękuję za czytanie bloga
 dh. Julia   

piątek, 21 września 2012

Zbiórka :)

Czuwaj !

Zbiórka odbyła się jak zawsze w piątek o 15:33 w szkole. Zaczęła się od zbiórki w drużynie a później rozeszliśmy się zastępami. Zastęp kudłatych kóbr przygotowuje się do zbiórki dnia chłopaka każda druhna wie co ma robić ale szczegółów wam nie zdradzę. Przypominam o wyjeździe do Berlina i na Tropical Island za kwotę 140 zł wycieczka jest 26-28 października. Dziewczyny nie zapomnijcie na poniedziałek :)
dh. Julia :)

sobota, 8 września 2012

Pierwsza zbiórka

Czuwaj !
W piątek 07.09.2012r była pierwsza nasza zbiórka drużyny oczywiście nie mogła rozpocząć się od apelu. Później trzeba było iść do harcówki by drużynowy przekazał nam informacje na rozpoczynający się rok harcerski. Gdy wszystkiego się dowiedzieliśmy zaczęliśmy grać w tęczę, bawiliśmy się także w naszą zabawę "Łoś" oraz śpiewaliśmy ciekawe pląsy które poznaliśmy na obozie. Zbiórka mi się podobała i  strasznie się z tęskniłam za naszą kochaną drużyną                                                                                              
                                                                                                                                                dh. Julia