niedziela, 28 września 2014

Start Hufca 2014 r.

Czuwaj! 
Od 26 do 28 września 2014 r. 7 druhen z naszej drużyny uczestniczyło w Starcie Hufca ZHP Lębork, który odbył się w Stanicy Harcerskiej "Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy się i rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. Podczas ogniska opowiadaliśmy o naszych planach i celach na ten rok harcerski, pośpiewaliśmy i po pląsaliśmy.  Następnie przeszliśmy do świetlicy gdzie zaśpiewaliśmy gromkie "Sto Lat"  24 Harcerska Drużyna Obrony Wybrzeża Delta z okazji urodzin drużyny. Tak zakończyliśmy pierwszy dzień biwaku. 
Następny dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy, później w patrolach chodziliśmy po punktach gdzie m.in. uczyliśmy się robić węzły, byliśmy sprawdzani z wiedzy o historii ZHP, strzelaliśmy z łuku. Po obiedzie odbyło się INO, na którym to dwie nasze druhny zajęły III miejsce na trasie starszoharcerskiej. Tuż po powrocie z trasy czekała na nas konferencja o stopniach instruktorskich, a dla młodszych harcerzy rozstawione były punkty z zajęciami. Wieczorem uczestniczyliśmy w mszy polowej, później rozpalono ognisko i każdy usmażył sobie kiełbaskę. Oczywiście mimo, że ognisko nie było obrzędowe nie zabrakło piosenek, które z miłą chęcią każdy z nas śpiewał. Tak zakończyliśmy przed ostatni dzień w Szklanej Hucie. 
Od niedzielnego poranka rozpoczęliśmy sprzątanie stanicy i pawilonów. Gdy wszystko było gotowe do opuszczenia stanicy wzięliśmy plecaki i ruszyliśmy do autobusów. 
Myślę, że każdy z nas pozytywnie będzie wspomniał ten start i miejmy nadzieję, że już za dwa tygodnie spotkamy się w takim samym gronie, a może i większym. 

Dh. Julia

piątek, 19 września 2014

Dziesiejsza zbiórka

Dziś powitaliśmy nowych członków drużyny. Po krótkim apelu i sprawdzeniu stanu drużyny rozeszliśmy się do zastępów, by zapoznać nowych druhów i druhenki z organizacją jaką jest ZHP. Kolejna część zbiórki spędziliśmy w gronie drużyny, mówiąc o naszym bohaterze i o nadchodzących biwakach, po czym zagraliśmy w "Łosia", zawiązaliśmy krąg i rozeszliśmy się do domów.

 dh. Olga


piątek, 12 września 2014

Obóz Hufca ZHP Lębork w Siamoszycach.

W dniach 14 – 27 sierpnia sześć druhen z naszej drużyny uczestniczyło w Obozie Hufca ZHP Lębork w Siamoszycach.  W trakcie obozu mogliśmy zwiedzić Kraków, Oświęcim oraz Częstochowę, udaliśmy się do największego parku rozrywki w Polsce - Energylandia, uczestniczyliśmy w nocy duchów w Ogrodzieńcu, pojechałyśmy na wycieczkę rowerową i zobaczyliśmy Ojcowski Park Narodowy. Wszystkie wróciłyśmy z obozu zadowolone i z mnóstwem wspaniałych wspomnień. Nie możemy się doczekać już następnego obozu ! 


                                                                                                                                                       dh. Klaudia
                                                                                                                                                    

piątek, 5 września 2014

05.09.2014 r.

Po 71 dniach oczekiwania na zbiórkę, dziś miała miejsce pierwsza zbiórka.


Tak jak już wspomniałam, po wakacjach przyszedł czas nie tylko na nowy rok szkolny, lecz również nowy rok harcerski. Więc więcej nowych przygód, więcej biwaków i innych. Wracając do zbiórki, tak więc dziś, aby przywitać nowy rok harcerski pierwszą zbiórkę spędziliśmy przy ognisku. Oczywiście rozpoczęliśmy szybkim apelem, a później poszliśmy na miejsc ogniskowe. Tam przez druhnę prowadzącą zostały wyznaczone osoby do rozpalenia ogniska jak i strażnicy ognia. Pośpiewaliśmy, popląsowaliśmy i zabawiliśmy się w kilka zabaw. Została odczytana gawęda, a druhny będące na obozie opowiedziały nam swoje wrażenia. Pod koniec czekała na nas miła niespodzianka. Mianowicie nasz bohater drużyny Jacek Pałkiewicz sprezentował każdemu z nas swoją następną książkę. 

Już jutro będą zdjęcia ze zbiórki. 

Dh. Julia