niedziela, 28 września 2014

Start Hufca 2014 r.

Czuwaj! 
Od 26 do 28 września 2014 r. 7 druhen z naszej drużyny uczestniczyło w Starcie Hufca ZHP Lębork, który odbył się w Stanicy Harcerskiej "Róża Wiatrów" w Szklanej Hucie. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy się i rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. Podczas ogniska opowiadaliśmy o naszych planach i celach na ten rok harcerski, pośpiewaliśmy i po pląsaliśmy.  Następnie przeszliśmy do świetlicy gdzie zaśpiewaliśmy gromkie "Sto Lat"  24 Harcerska Drużyna Obrony Wybrzeża Delta z okazji urodzin drużyny. Tak zakończyliśmy pierwszy dzień biwaku. 
Następny dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy, później w patrolach chodziliśmy po punktach gdzie m.in. uczyliśmy się robić węzły, byliśmy sprawdzani z wiedzy o historii ZHP, strzelaliśmy z łuku. Po obiedzie odbyło się INO, na którym to dwie nasze druhny zajęły III miejsce na trasie starszoharcerskiej. Tuż po powrocie z trasy czekała na nas konferencja o stopniach instruktorskich, a dla młodszych harcerzy rozstawione były punkty z zajęciami. Wieczorem uczestniczyliśmy w mszy polowej, później rozpalono ognisko i każdy usmażył sobie kiełbaskę. Oczywiście mimo, że ognisko nie było obrzędowe nie zabrakło piosenek, które z miłą chęcią każdy z nas śpiewał. Tak zakończyliśmy przed ostatni dzień w Szklanej Hucie. 
Od niedzielnego poranka rozpoczęliśmy sprzątanie stanicy i pawilonów. Gdy wszystko było gotowe do opuszczenia stanicy wzięliśmy plecaki i ruszyliśmy do autobusów. 
Myślę, że każdy z nas pozytywnie będzie wspomniał ten start i miejmy nadzieję, że już za dwa tygodnie spotkamy się w takim samym gronie, a może i większym. 

Dh. Julia

Brak komentarzy: