Siemka, dziś czas po wspominać co w roku 2012 przydarzyło się ciekawego w naszej drużynie i co warto powspominać z obozów, biwaków, rajdów i wiele innych imprez jakich braliśmy udział. Więc zaczynam..........
Styczeń 2012r. - W tym miesiącu nie wydarzyło się nic ciekawego oprócz tego że były nasze ukochane co piątkowe zbiórki.
Luty 2012r. - Nasze co tygodniowe piątkowe zbiórki :D
Marzec 2012r. - W tym miesiącu raczej nie było nic szczególnego ale oczywiście były zbiórki :)
Kwiecień 2012r. - W tym miesiącu raczej nie było nic szczególnego ale oczywiście były zbiórki :)
Maj 2012r. - Zastęp Kudłate Kobry uczestniczył w " Pieszym Rajdzie Wicko 2012 "organizowanym przez jedną z drużyn w hufcu. Zastęp Węże Borneo uczestniczył w " XXVII Harcerski Rajd RODŁO" jako jedyna drużyna z hufca
Naszych trzech druhów uczestniczyło w BTH czyli w Biwaku Technik Harcerskich dla drużyn survivalowych oraz starszoharcerskich również jako jedyna drużyna z hufca uczestniczyliśmy w tym biwaku.
Czerwiec 2012r. - Ostatnie Ognisko Wapniaków
Lipiec 2012r. - Wakacje :)
Sierpień 2012r. - Obóz Drużyny 5- 13 Sierpnia 2012r.
Wrzesień 2012r. - Pierwsza zbiórka po wakacjach.
Dzień chłopak na zbiórce - ale była zabawa
Start Hufca
Październik 2012r. - Wycieczka na Tropical Island
Listopad 2012r. - Obchody dnia niepodległości
Warsztaty gitarowe
Grudzień 2012r. - Wigilia na naszej zbiórce, Wigilia Hufcowa w leśniczówce
Drogie druhny i druhowie z naszej drużyny swoje ciekawe wspomnienia możecie napisać w komentarzu.
Z okazji tego że rok 2012 r. się kończy to:
Aby od Sylwestra
cały rok był extra.
By marzenia się spełniały,
by pieniądze kieszeń Twą wypychały.
A uczucia nie znikały
i z serduszka wypływały.
Życzy 33 ADSH Wapniaki
A Wam drodzy druhowie i druhenki życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku, by wszystkie wasze marzenia się spełniły oraz by ten rok był bardzo aktywny w naszej drużynie :) dh. Julia
poniedziałek, 31 grudnia 2012
sobota, 22 grudnia 2012
Trochę historii......
Część II
Początki ZHP.
Podczas I wojny światowej działalność skautowa uległa zachwianiu ze względu na zmobilizowanie części instruktorów i skautów do armii zaborczych oraz wstępowanie kadry skautowej do Legionów Polskich. 1 listopada 1916 r. w Warszawie odbył się zjazd zjednoczeniowy, zorganizowany przez wszystkie organizacje harcerskie działające w byłym zaborze rosyjskim. W jego wyniku powstała nowa organizacja pod nazwą Związek Harcerstwa Polskiego, który jako odznaki organizacyjne przyjął krzyż harcerski i lilijkę. W ten sposób harcerstwo usamodzielniło się, wychodząc spod nadzoru i opieki innych organizacji. Tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości w dniach 1-2 listopada 1918 r. w Lublinie obradował zjazd przedstawicieli wszystkich polskich ośrodków skautowych. Postanowiono na nim utworzyć wspólną dla wszystkich organizację - Związek Harcerstwa Polskiego.
Wigilia całego Hufca....
Gdy wyszliśmy ze szkoły na dworze czekał na nas autobus z innymi harcerzami. Wszyscy pojechaliśmy do leśniczówki "Drętowo" było trochę ciasno ale ważne że dojechaliśmy wszyscy cali :D Gdy wyszliśmy z autobusu czekało na nas rozpalone ognisko gdzie tam podzieliliśmy się opłatkiem i odmówiliśmy modlitwę. Po tym weszliśmy do świetlicy a małe zuchy przedstawiły jasełka, dostaliśmy pierogi po czym wszyscy się na nie rzucili oraz ciepły barszcz w kubeczkach. Przyszedł do nas Mikołaj !! który rozdał nam prezenty i rózgi. Niestety musiał kiedyś nadejść koniec wigilii hufca i nadszedł wszyscy stanęliśmy w kręgu i poszliśmy do autobusu który zawiózł nas do domu.
Dh. Julia
Wigilia.......Zbiórka
Witam, wczoraj była nasza wigilijna zbiórka. Rozpoczęła się lekkim apelem a później przeszliśmy do harcówki gdzie tam czekał na nas stół nie taki tradycyjny jak jest w wieczór wigilijny ale był oraz prezenty które robiliśmy sobie wzajemnie. Pośpiewaliśmy kolędy, bawiliśmy się w najszybsze wypicie barszczu w kalambury a na końcu nasz drużynowy rozdawał paczki. Rozdawanie paczek oczywiście z humorem bo tego nam nie braknie na zbiórkach, każdy kto był wyczytany musiał coś zrobić np.: zrobić coś głupiego, udawać renifera itp. Musieliśmy zmieścić się w czasie ponieważ pod naszą szkołą czekał na nas autobus którym mieliśmy pojechać na wigilię hufca ( a to już niedługo)
dh. Julia
piątek, 14 grudnia 2012
Witajcie.....
Witajcie moi wierni czytelnicy dziś była nasza piątkowa zbióreczka :D Nasz drużynowy pierwszy raz się nie spóźnił, był punktualnie o 15:33. Oczywiście był apel i na chwilkę usiedliśmy do kręgu by porozmawiać o ważnych sprawach. Za tydzień mamy swoją wigilię oraz wybieram się na wigilię hufcową, również w następnym tygodniu. Dziewczyny były na spacerze zimowym w lesie z nową zastępową (Grześkiem) a nasi chłopcy podobno planowali kabaret na wigilię.
Małe edytowanie bo zapomniałam coś powiedzieć. Dziś na zbiórce był "Grapcio" pies naszego przybocznego :D Pies był z dziewczynami na spacerze po czym biegał cały czas po lesie lub tarzał się w śniegu na środku drogi. Tak mi się przypomniało więc napisałam.
Małe edytowanie bo zapomniałam coś powiedzieć. Dziś na zbiórce był "Grapcio" pies naszego przybocznego :D Pies był z dziewczynami na spacerze po czym biegał cały czas po lesie lub tarzał się w śniegu na środku drogi. Tak mi się przypomniało więc napisałam.
dh. Julia
Pozdrawiam :D
wtorek, 11 grudnia 2012
Trochę historii...
Ok dziś jak zaplanowałam będzie trochę historii. Ale nie martwcie się to nie ta historia co w szkole chodź może trochę z nią związana. Mianowicie chodzi mi o historię założenia w Polsce harcerstwa :D Bo tak myślałam by trochę tego tu wprowadzić bo cały czas tylko o zbiórka i zbiórka więc będzie coś nowego :D Na razie będzie to pierwsza część by nie zamieszczać wszystkiego na raz.
Dobra a więc....
POCZĄTKI.....(Część I)
Wiadomości o skautingu dotarły na ziemie polskie (znajdujące się pod zaborami) w 1909 r. Pod wpływem pierwszych publikacji samorzutnie powstawały zastępy i drużyny (pierwsze w 1910 r.). Zaproponowany przez gen. Roberta Baden-Powella nowy system wychowawczy postrzegany był jako dobry sposób wychowania młodzieży na żołnierzy i przyszłych obywateli odrodzonej Polski. Dlatego skautingiem zainteresowały się przede wszystkim organizacje niepodległościowe: "Zarzewie" (organizacja akademicka, która w ramach Polskich Drużyn Strzeleckich przygotowywała młodzież do walki o niepodległość), "Sokół" (towarzystwo sportowe o charakterze patriotycznym) i "Eleusis" (katolickie stowarzyszenie abstynenckie). Przy lwowskim "Sokole" (w zaborze austriackim) powstało Związkowe Naczelnictwo Skautowe, a
Andrzej Małkowski zorganizował pierwszy kurs skautowy na początku 1911 r. W dniu 22 maja 1911 r. Andrzej Małkowski wydał rozkaz tworzący oficjalnie pierwsze cztery drużyny skautowe we Lwowie (jest to często uznawane jako symboliczny dzień powstania harcerstwa). W zaborze rosyjskim w końcu 1911 r. powstała nielegalna Naczelna Komenda Skautowa skupiająca drużyny powstające przy różnych organizacjach niepodległościowych. W zaborze pruskim pierwsze drużyny skautowe (działające nielegalnie) powstały w Poznaniu w 1912 r. Ważnym wydarzeniem pierwszego okresu tworzenia polskiego skautingu był wyjazd polskich skautów ze wszystkich zaborów we wspólnej reprezentacji (pod wodzą Andrzeja Małkowskiego) na zlot skautów w Birmingham w lipcu 1913 r.
[tekst źródłowy pobrany z www.czuwaj.pl]
Dh. Julia :D
piątek, 7 grudnia 2012
Dzisiejsza zbiórka
Hejka :D
Dziś była zbiórka. Było fajnie, dzisiejszy apel był na dworze każdemu było zimno :D Ale harcerz pogody się nie boi, ważne że fajna zabawa była. Dzisiaj się dużo bawiliśmy i planowaliśmy wigilię harcerską która będzie na zbiórce :D Nasi zastępowi się zamienili rolami zastępowa KK jest zastępową WB a zastępowy WB jest zastępowym KK mała zmiana na 2 tygodnie :)
Dh. Jula
Subskrybuj:
Posty (Atom)