czwartek, 31 stycznia 2013

Zakończenie konkursu na Bloga Roku...

Drodzy czytelnicy bloga mam dla was złą wiadomość. Mianowicie miałam tylko 10 głosów na Bloga Roku 2012. Więc nie zakwalifikowałam się do III etapu. Tak zakończył się mój udział w konkursie.
Wszystkim sms-owiczą bardzo dziękuję za oddane głosy.

Dh. Julia

sobota, 26 stycznia 2013

Żałoba harcerska....

"Naczelnik Warszawa, 24 stycznia 2013 r.
Związku Harcerstwa Polskiego

Zuchy,
Harcerki i Harcerze,
Instruktorki i Instruktorzy
Związku Harcerstwa Polskiego

Rozkaz Specjalny Ls. 1/2013

Druhny i Druhowie!

W dniu 23 stycznia 2013 roku odszedł do Pana kardynał Józef Glemp Prymas Polski Senior – przyjaciel i ojciec polskich harcerzy.

Kardynał Józef Glemp od wielu lat towarzyszył nam w ważnych dla harcerstwa chwilach. Był członkiem komitetu honorowego obchodów 100–lecia harcerstwa, był obecny na zjazdach ZHP oraz w trakcie obejmowania protektoratów. Uczestniczył również w codziennym życiu harcerzy. Zawsze cieszył się każdym naszym sukcesem i z uwagą słuchał o naszych troskach i kłopotach, mogliśmy liczyć na Jego modlitwę. W jubileuszowym roku 80-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, dziękując za wsparcie i życzliwość udzieloną Związku Harcerstwa Polskiego, przyznaliśmy Prymasowi Glempowi Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi”.

Żadne słowa nie wyrażą bólu, jaki wypełnia nasze myśli i przenika harcerskie serca po odejściu naszego przyjaciela kardynała Józefa Glempa.

Druhny i Druhowie!
1. Ogłaszam żałobę w Związku Harcerstwa Polskiego trwającą do 29 stycznia 2013 r. włącznie.
2. Polecam odczytać rozkaz na specjalnych zbiórkach drużyn.
3. Polecam okryć kirem sztandary harcerskie.
4. Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.

Czuwaj!

hm. Małgorzata Sinica"




Dh. Julia

Głosowanie !!

Witajcie dziś dosyć krótko bo... możecie zagłosować na mojego bloga w konkursie Blog Roku 2012  !!!


Chcesz zagłosować? Wyślij SMS o treści G00841 Na numer 7122

http://www.blogroku.pl/2012/kategorie/blog-b-33-b-b-adsh-b-b-wapniaki-b-,4fg,blog.html

piątek, 25 stycznia 2013

Zbiórka !!!

Witajcie dziś była zbiórka rozpoczęła się apelem, na który nasz drużynowy o dziwo się nie spóźnił. Po krótkim sprawdzeniu stanu w zastępach rozeszliśmy się. Węże Borneo poszli do lasu gdzie prawdo podobnie próbowali rozpalić ognisko. Za to Kudłate Kobry poszły do harcówki gdzie robiły wiele ciekawych rzeczy między innymi czytać artykuł z gazety jak bajkę dla dzieci. Gdy chłopcy wrócili to przyszli do dziewcząt. Zakończyliśmy  naszą zbiórkę w kręgu po czym poszliśmy do domu, wszyscy z harcówki wyszliśmy uśmiechnięci. Jeśli będę mogła to wstawię zdjęcia ze zbiórki .

Dh. Julia 

Zapowiedź

Hejka dzisiaj piątek więc po godzinie 19 będzie cały jej opis. Zaczynamy o 15:33 w Zespole Szkół w Leśnicach.
Dh. Jula

środa, 23 stycznia 2013

Aktualizacja Galerii

Witajcie dziś środa a za dwa dni zbiórka i relacja z niej. Dziś dostałam kilka zdjęć od drużynowego i dzięki temu mogłam Aktualizować Galerię. Więc klikajcie na linki w zakładce "Galeria" by obejrzeć zdjęcia.

Pozdrawiam i do zobaczenia w piątek
Dh. Jula

niedziela, 20 stycznia 2013

Blog Roku 2012 !!!

Więc drodzy czytelnicy bloga 33 Alternatywnej Drużyny StarszoHarcerskiej Wapniaki, dostałam się do konkursu na Bloga Roku 2012. Na razie jestem na etapie zgłaszania bloga, jeśli przejdę to poinformuję was by zagłosować. Podam wszystkie linki na które trzeba będzie wejść.

sobota, 19 stycznia 2013

Link...

Blog Roku 2012

Ten link wstawiłam tu tylko dlatego że chcę wziąć udział w konkursie na bloga roku. Więc nie przejmujcie się że nie umiecie jeszcze zagłosować. Jak się dostanę to poinformuję :D

piątek, 18 stycznia 2013

Piąteczek...!!

Dziś jak w tytule piątek więc była zbiórka. Rozpoczęła się krótkim apelem z zakończyła w kręgu. Czemu pisze już o kręgu, gdyż samo rozwinięcie zbiórki było bardzo ciekawe i nie do opowiedzenia w jednym zdaniu. Więc drużynowy miał dla nas przygotowane literki które losowaliśmy. Michał był z Olgą, Mateusz był z Klaudią. D, Grzesiek z Martą. S, Patrycja z Martą. R, Seba z Agatą, Gucio z Olą a Ja z Kubą. Dzięki temu losowaniu utworzyliśmy tak zwane małżeństwa w których musieliśmy wykonywać zadania. Zastępowa KK troszkę się spóźniła gdyż miała kolędę przez co prowadziła zabawy wraz z drużynowym. Opiszę kilka zabaw które zapamiętałam bo było ich dosyć dużo. Jedna z nich polegał na tym by małżonki związały swoją chustą oczy mężów po czym musiał prowadzić ich tak by nie dać się złapać, wyznaczonej parze oczywiście później chłopcy prowadzili dziewczęta. W drugiej z nich musiałyśmy objąć partnera od tyłu i prowadzić go tak jak w poprzedniej zabawie. Trzecia polegała na bawieniu się w sąd i dowiedzenia się czy partner dużo o nas wie. Na końcu dziewczyny vs. chłopcy musieli ściągnąć buty, położyć je przed czerwoną linią i dobiec do grupy chłopców lub dziewcząt (zależy od płci, dziewczyny do chłopaków i odwrotnie) zawiązać dokładnie wszystkie buty następnie przejść na swoją część i jak najszybciej je odplątać, założyć na  nogi i zawiązać. Oczywiście wygrały dziewczęta. 
Dh. Julia 

WOŚP 2013 !!

Hej, sorka że dopiero teraz jest post o WOŚPie ale nie miałam czasu i tym bardziej koniec semestru. Więc jak co roku było fajnie i jak co rok każdy zebrał o przynajmniej 100 zł więcej niż rok temu. Mieliśmy otwartą kawiarenkę oraz loterię, niestety dwa nowe punkty nie wypalił tylko dlatego że ludzi nie było ale trudno człowiek uczy się na błędach. Istnieje już link do galerii zdjęć, możecie zobaczyć jak radziliśmy sobie na loterii, kawiarence bądź na mieście. 
Dziękuję wszystkim którzy wrzucili to puszki wolątariuszom z Lęborka :)
Dh. Julia

sobota, 12 stycznia 2013

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy...czym jest

Jak wiemy (a jak nie to się dowiemy) jutro 13 stycznia będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lęborczanie mogą się bawić razem z nami na auli w ZSP nr 1 w Lęborku od godziny 12 do 19. Ale co to jest w ogóle ten WOŚP, co robi, gdzie podziewają się pieniądze które wrzucam do puszki ?? Takie pytania zadaje sobie prawie każdy, poniżej napisane jest wszystko co chcecie wiedzieć o WOŚPie.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) – fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.
Od 1 września 2004 fundacja ma status organizacji pożytku publicznego (nr KRS: 0000030897). Przekazane na konto fundacji 1% podatku dochodowego jest przeznaczane na wsparcie hospicjów dziecięcych.
Dh. Julia

piątek, 11 stycznia 2013

Piątkowa zbiórka...

Witajcie dziś jak w każdy piątek była zbiórka. Rozpoczeła się apelem, a później przegotowywaliśmy się na WOŚP (bo przypominam odbędzie się 13 stycznia na auli z ZSP Nr 1 w Lęborku) bardzo dużo mieliśmy pracy bo plakaty trzeba namalować, ustalić listy oraz przygotować punkty niespodzianki. Zakończyliśmy zbiórkę w kręgu i poszliśmy do domu, na szczęście prawie wszyscy zobaczymy się w niedzielę.
Dh. Julia

środa, 9 stycznia 2013

1000 Wejść

Serdecznie w imieniu 33 ADSH Wapniaki i moim dziękuję wam że wchodzicie na bloga, poświęcacie te 5 minut by przeczytać posty. Naprawdę dziękuję z całego serca :D
Dh. Julia 

niedziela, 6 stycznia 2013

Zbiórka

Hej,  przepraszam że post o piątkowej zbiórce jest dopiero teraz ale nie miałam internetu by go napisać.

W piątek jak w piątek była nasza zbiórka, rozpoczęła się krótkim apelem po czym rozeszliśmy się do zastępów. Chłopcy poszli w teren a dziewczęta do harcówki. Drużynowy dał nam informatory z biwakiem na wydmy do Łeby. Zbiórkę zakończyliśmy jak zawsze w kręgu.

W Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku 13 stycznia jak co roku na auli będzie wielki koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My harcerze z 33 ADSH Wapniaki będziemy już od 9 rano rozkręcać naszą loterię fantową, kawiarenkę i nowy punkt niespodziankę. Więc zapraszam wszystkich mieszkańców Lęborka i okolic do tzw. Mechanika bo wy też kiedyś będziecie potrzebowali pomocy, a w tym roku zbieramy dla dzieci i seniorów.
Dh. Julia