niedziela, 21 grudnia 2014

19.12.2014 r.

Czuwaj!





W piątek odbyła się niestety już ostatnia zbiórka w kalendarzowym roku. Spędziliśmy ją w bardzo miłej świątecznej atmosferze. Już o 15 rozpoczęliśmy  przygotowania do drużynowej wigilii. Chłopcy przynieśli świeżą pachnąca choinkę, a dziewczęta przygotowały wigilijny stół. O 15:33 drużynowy rozpoczął zbiórkę składając wszystkim życzenia. Każdy wziął opłatek i dzielił się z innymi składając sobie nawzajem życzenia. Gdy już każdy złożył sobie życzenia, zasiedliśmy do kręgu by pośpiewać kolędy. Następnie, każda z wcześniej wyznaczonych grup prezentowała tradycje, zwyczaje i obrzędy kraju jaki wylosowała. Każdy z uwagą słuchał i chętnie śpiewał kolędy po ukraińsku czy niemiecku. Kiedy już każda grupa przedstawiła swój kraj, nadszedł czas na prezenty, bo oczywiście bez tego nie było by wigilii. Drużynowy wcielił się w św. Mikołaja i każdemu rozdał starannie zapakowany prezent. Wszyscy otrzymaliśmy ramkę ze zdjęciem, każdy oczywiście miał inne zdjęcie. Byliśmy bardzo szczęśliwi i zaskoczeni tak fajnym prezentem. Tak właśnie dotarliśmy do ostatniego punku naszej zbiórki czyli skonsumowanie tego co widniało na naszym stole wigilijnym. Zrobiliśmy sobie wspólne rodzinne zdjęcie i rozeszliśmy się do domów. 

dh. Julia 

Brak komentarzy: